Turniej Czterech Skoczni za nami. Którzy Polacy?

Pięć „Mazurków Dąbrowskiego” podczas 66. TCS dało polskim kibicom powód do dumy i wzruszenia  © Tomasz Chabior

Kamil Stoch zdeklasował rywali i wygrał 66. edycję Turnieju Czterech Skoczni. Gdzie w klasyfikacji generalnej turnieju znaleźli się pozostali Polacy?

Drugim w końcowej tabeli biało-czerwonym jest Dawid Kubacki. 27-latek, po tym jak zajął 3. miejsce w Oberstdorfie, do konkursie w Innsbrucku był trzecim zawodnikiem turnieju. W Innsbrucku zajął jednak 20. pozycję, a w Bischofshofen 12. i zakończył imprezę jako szósty skoczek.

Mistrz Polski dwunasty, Żyła piętnasty, reszta w trzeciej, piątej i szóstej dziesiątce

Dwunasty był z kolei przechodzący zwyżkę formy Mistrz Polski, Stefan Hula, który oddawał regularne skoki w obu seriach wszystkich konkursów Turnieju Czterech Skoczni. Mniej regularnie skakali piętnasty Piotr Żyła i dwudziesty trzeci Maciej Kot.

W „generalce” imprezy na 38. miejscu uplasował się Jakub Wolny, który w Innsbrucku zanotował najlepszy w karierze start w Pucharze Świata – 15. miejsce, a w Bischofschofen zajął ostatnie, 50. miejsce.

Debiutant na 55. miejscu

Podczas imprezy pierwsze kroki w Pucharze Świata stawiał Tomasz Pilch. Polak debiutował w Innsbrucku, gdzie zajął 42. miejsce, ale wystąpił także w Bischofshofen zajmując 33. miejsce. 17-letni lider Pucharu Kontynentalnego turniej zakończył na 55. pozycji.

Stoch o 38,5 metra lepszy od drugiego Wellingera

Turniej Czterech Skoczni drugi raz z rzędu wygrał Kamil Stoch. Drugi, ze stratą 69,6 pkt. (ok. 38,5 metrów) do Polaka, był Niemiec Adreas Wellinger, a trzeci Norweg Anders Fannemel, któremu do „Rakiety z Zębu” zabrakło 87,5 pkt (ok. 48,5 metra).