Przeciętnie skakali biało-czerwoni w kwalifikacjach do pierwszego konkursu 66. edycji Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. W zawodach zobaczymy pięciu Polaków.

Najlepiej zaprezentował się Dawid Kubacki, który uzyskał 130,5 metra i zajął 6. miejsce. Dobrze spisał się również nowy Mistrz Polski – Stefan Hula, który skoczył pół metra dalej, ale mimo to zakończył kwalifikacje na 12. pozycji.

Osiemnasty był Piotr Żyła, który wylądował na 127. metrze. Natomiast dopiero 27. i 28. miejsce zajęli, kolejno: Maciej Kot i Kamil Stoch. Pierwszy z nich uzyskał 123, a drugi 118 metrów. Do konkursu nie zakwalifikował się Jakub Wolny.

Kwalifikacje wygrał Niemiec Richard Freitag (130,5 m), drugi był Japończyk Junshiro Kobayashi (133 m), a zaraz za nim uplasował się Austriak Stefan Kraft (132,5 m).

„Polskie” pary. Do pokonania Austriacy, Francuzi i Włoch

Pierwsza seria zostanie rozegrana systemem „Knock out” – zawodnicy będą rywalizować parami, a do drugiej serii zakwalifikuje się 25 zwycięzców indywidualnych pojedynków i 5 najlepszych przegranych.

Kamil Stoch i Maciej Kot w pierwszej serii zmierzą się z Austriakami – pierwszy z nich z Manuelem Fettnerem, a drugi z Clemensem Aignerem. Na Francuzów trafili Piotr Żyła, który stawi czoła Jonathanowi Learoydowi, oraz Stefan Hula, który stanie w szranki z Vincentem Descombes-Sevoie. Alexa Insama z Włoch spróbuje pokonać Dawid Kubacki.

Konkurs w Oberstdorfie wystartuje w sobotę o godz. 16:30.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.