Tuwim i Brzechwa w dobrzeńskiej podstawówce [ZDJĘCIA]

© PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim

Wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy recytowali uczniowie klas I–III PSP z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim. Była to już piętnasta edycja imprezy, którą każdego roku organizuje biblioteka placówki. 

– mówi Joanna Kubalka-Chabior, nauczyciel bibliotekarz PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim

Przed całą szkołą wiersze recytowało osiemnaście osób – po dwie z każdej klasy, wytypowane w klasowych eliminacjach. Wśród przygotowanych utworów znalazły się m.in. „Zosia Samosia” i „Abecadło” Juliana Tuwima czy „Na straganie” i „Kaczka Dziwaczka” Jana Brzechwy.

Dzieci nie tylko recytowały, ale także przygotowały wspólnie z rodzicami przebrania i rekwizyty nawiązujące do przedstawianych utworów. – Starsze dzieci znały przygotowane wiersze i dobrze się przy nich bawiły, co świadczy o tym, że takie imprezy należy systematycznie organizować – mówi Joanna Kubalka-Chabior.

Dzień później, w ramach mikołajek, pierwsze klasy pojechały do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora na „Akademię Pana Kleksa”, gdzie mogły posłuchać poznanych wcześniej wierszy Jana Brzechwy w wykonaniu aktorów.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.