W Kędzierzynie-Koźlu w jednej z posesji w piwnicy przechowywano 983 kilogramów suszu i 747 kilogramów krajanki tytoniowej. Na miejscu zatrzymano właściciela budynku oraz obywatela Ukrainy, który obsługiwał maszynę do cięcia tytoniu. Łączna wartość zatrzymanego towaru to ponad 367 tys. zł.

Setki kilogramów przetworzonego suszu tytoniowego w Kędzierzynie-Koźlu

Funkcjonariusze opolskiej KAS przy wsparciu Straży Granicznej zapobiegli wprowadzeniu do obrotu setek kilogramów przetworzonego suszu tytoniowego niewiadomego pochodzenia.

Funkcjonariusze opolskiej KAS przy wsparciu Straży Granicznej przeszukali posesję mieszczącą się na terenie Kędzierzyna-Koźla. Zgromadzone przez służby informacje wskazywały, że magazynowana jest tam duża ilość suszu tytoniowego gotowego do przetworzenia na krajankę tytoniową. W piwnicy budynku ujawniono susz tytoniowy w belach, tytoń krojony do palenia, maszynę do cięcia tytoniu oraz woreczki do jego konfekcjonowania.

Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali właściciela budynku oraz obywatela Ukrainy, odpowiedzialnego za obsługę maszyny do cięcia tytoniu. Ustawiony na podjeździe namiot miał kamuflować przeładunek nielegalnego towaru.

Straty Skarbu Państwa w przypadku wprowadzenia nielegalnego towaru do obrotu wyniosłyby ponad milion zł – 890 tys. zł z tytułu podatku akcyzowego i 170 tys. zł z tytułu podatku VAT.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Opolski Urząd Celno-Skarbowy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Fot. IAS Opole
Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie