Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, ale wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i może się zdarzyć, że zapomnisz o objęciu pojazdu ochroną. Co wtedy? Czy czeka Cię ogromna kara finansowa? W tym tekście opowiemy Ci nieco o ubezpieczeniu z datą wsteczną oraz tym, czy taki scenariusz jest możliwy.

Jeśli szukasz OC i AC

Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepsze oferty ubezpieczeniowe znajdują się w Internecie. Towarzystwa są w stanie zaproponować o wiele atrakcyjniejsze warunki online niż w biurach stacjonarnych. Dlatego właśnie dobrze jest podczas zakupu nowej polisy skorzystać z wyszukiwarki. Dzięki temu narzędziu znajdziesz najlepsze oferty dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Więcej informacji znajdziesz na tej: https://najtaniejuagenta.pl/ – wyszukiwarce OC i AC.

Czy można wykupić OC z datą wsteczną?

Często spotykaną sytuacja jest to, że klienci proszą agentów ubezpieczeniowych o to, by Ci podpisali z nimi umowę ubezpieczeniową z datą wsteczną. Musimy Cię jednak rozczarować, bo tego typu praktyki są niedozwolone. Musisz więc pogodzić się z tym, że w Twojej historii OC będzie widnieć krótka przerwa. W przypadku, gdy Policja to odkryje, będziesz zmuszony zapłacić karę przewidzianą w przepisach.

Znajomy jest agentem ubezpieczeniowym. Czy nie może pomóc?

Oczywiście, możesz poprosić znajomego o pomoc, ale najprawdopodobniej Ci odmówi. Musisz zrozumieć, że ciężko znaleźć osobę, która będzie ryzykować dla Twojego OC utratę pracy oraz całej kariery zawodowej. W dzisiejszych czasach wszystkie dokumenty są przechowywane w formie cyfrowej, a więc nawet najmniejsze oszustwo jest wykrywane natychmiastowo. Niestety, ale nic nie da się zrobić. Musisz pamiętać o nowej polisie, bo w innym wypadku będzie Cię czekać grzywna, której wysokość sięga aż 1040 zł za brak ubezpieczenia poniżej 3 dni. Pamiętaj, by raczej decydować się na zakup polisy online ze względu na napiętą sytuację epidemiologiczną. Sprawdź, jak Polska radzi sobie z koronawirusem i przestrzegaj obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

Jak ochronić się przed przerwą w ubezpieczeniu?

To bardzo proste. Musisz zadbać o to, by Twoja polisa przedłużała się automatycznie. Co prawda w 90% przypadków tak się dzieje, ale istnieją sytuacje, gdy autoodnowienie polisy nie może zostać wykonane. Właśnie dlatego powinieneś dowiedzieć się u ubezpieczyciela, czy Twoja polisa zostanie automatycznie przedłużona, a jeśli nie, to wyjaśnić sprawę i zmienić zapisy w umowie.

Zakup nowego OC – czy cena się liczy?

Według ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych każda polisa OC musi mieć taki sam zakres ochrony. Jest to związane z gwarancją, jaką ubezpieczenie daje kierowcom. Wszyscy muszą być chronieni w takim samym stopniu. W związku z ujednoliceniem zakresu działania wszystkich polis OC nie ma najmniejszego sensu wykupowanie najdroższych ofert. Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie, czy interesujące Cię towarzystwo ubezpieczeniowe jest godne zaufania i jak prezentują się opinie o produktach konkretnej firmy. Kwestia ceny nie powinna być na pierwszym miejscu. Bardziej skup się na renomie i ewentualnych dodatkach, jak ubezpieczenie szyb: https://najtaniejuagenta.pl/o-ubezpieczeniu-szyb/

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie