Młodzi tancerze z klasy 5a Publicznej Szkoły Podstawowej w Popielowie wytańczyli, co im w duszy gra. Zdecydowali się wziąć udział w ogólnopolskim konkursie tanecznym ,,You Can Dance – Nowa Generacja 2”. Ich zwycięstwo jest w naszych rękach! Od dziś (24 lutego) rusza internetowe głosowanie.

Zadaniem konkursowym było przesłanie filmu z dowolnym układem tanecznym. Tak, aby wytańczyć to, co w duszy gra. W konkursie rywalizować mogli uczniowie szkół podstawowych z całej Polski. Nic więc dziwnego, że druga edycja konkursu tanecznego organizowanego przez program You Can Dance wraz z Ministerstwem Edukacji i Nauki cieszyła się dużą popularnością. Wpłynęło mnóstwo zgłoszeń, a wśród nich znalazło się także zgłoszenie uczniów z PSP Popielów.

Uczniowie PSP Popielów rywalizują w ogólnopolskim konkursie tanecznym ,,You Can Dance – Nowa Generacja 2”

Marcin Derewlany

– Najpierw dzieci, pod czujnym okiem wychowawczyni klasy 5a – Sylwii Galus, przygotowywały choreografię taneczną na szkolny kiermasz świąteczny. Wszystkim występ bardzo się spodobał. I wtedy jedna z dziewczynek wpadła na pomysł, że można by spróbować swoich sił w konkursie tanecznym You Can Dance – wyjaśniała Monika, mama jednej z tancerek. – Wychowawczyni klasy również stwierdziła, że warto rozpowszechnić ten piękny taniec. Dzieci bardzo się zaangażowały w tę inicjatywę, razem trenowały i dbały o to, aby wszystko wyszło jak najlepiej.

Dziewczynki i chłopcy z klasy 5a wysłali do konkursu nagranie z ,,tańcem aniołów”– niezwykle wzruszającą i tajemniczą choreografią. Teraz liczą na Państwa głosy, bo jest o co walczyć. Zwycięska szkoła otrzyma 15 tys. złotych, a do tego odwiedzą ją gwiazdy programu You Can Dance – Ida Nowakowska-Herndon, Katarzyna Cichopek i Agustin Egurrola. Nagrody pieniężne są jednak przyznawane aż do 10. miejsca.

1. miejsce: 15 000 zł oraz wizyta gwiazd programu w szkole
2. miejsce: 9 000 zł
3. miejsce: 8 000 zł
4. miejsce: 7 000 zł
5. miejsce: 6 000 zł
6. miejsce: 5 000 zł
7. miejsce: 4 000 zł
8. miejsce: 3 000 zł
9. miejsce: 2 000 zł
10. miejsce: 1 000 zł

– Uważam, że uczniowie podołali tanecznie i organizacyjnie. Mają wyobraźnię, potrafią działać zespołowo, a to liczy się najbardziej – zaznaczała mama jednej z tancerek. – Udział w konkursie to wspaniała przygoda nie tylko dla dzieci, ale też dla wychowawczyni, szkoły i rodziców. Chcemy wyrazić wdzięczność także Agnieszce Kani – krawcowej z Popielowa, która bezinteresownie uszyła stroje dla naszych dzieci. Bez niej to wszystko by się nie udało.

Aby wziąć udział w głosowaniu, wchodzimy na stronę:
 https://youcandance.tvp.pl/66528712/druga-edycja-konkursu-you-can-dance-glosuj-na-najlepsze-wykonanie  Klikamy w zagłosuj tutaj i wybieramy województwo opolskie. 
Następnie, by podwoić liczbę punktów, wybieramy nagranie uczniów z PSP Popielów, a później dwa inne filmiki, które nam się spodobają.

Głosowanie rozpoczyna się już dzisiaj (24 lutego) i potrwa do 5 marca do godz. 23:59. Przez ten czas codziennie można oddać jeden głos z jednego urządzenia. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 6 marca.

Uczniowie PSP Popielów rywalizują w ogólnopolskim konkursie tanecznym ,,You Can Dance – Nowa Generacja 2”

Patrycja Chmielewska

Zagłosujmy i pomóżmy spełnić marzenia młodych tancerzy!

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.