Podpisano umowę partnerstwa pomiędzy Szpitalem Wojewódzkim w Opolu i  Opolskim Centrum Onkologii. W ramach umowy przeprowadzony zostanie szereg inwestycji.

Wśród zaplanowanych prac znalazły się m.in. rozbudowa pawilonu diagnostyczno zabiegowego dla potrzeb ambulatoryjnej hematologii, modernizacja zakładu diagnostyki laboratoryjnej Szpitala Wojewódzkiego w Opolu oraz budowa nowej izby przyjęć i modernizacja oddziału chirurgii onkologicznej i ginekologii onkologicznej w Opolskim Centrum Onkologii.

Podniesienie wydajności leczenia chorób cywilizacyjnych, w tym nowotworów złośliwych – to tytuł umowy partnerskiej, jaką Szpital Wojewódzki w Opolu podpisał z Opolskim Centrum Onkologii. Umowa służy polepszeniu dostępu do świadczonych usług medycznych i optymalnemu wykorzystaniu zasobów obu sąsiadujących z sobą szpitali.

W ramach projektu w Centrum Onkologii w Opolu powstanie nowa Izba Przyjęć, zmodernizowane i powiększone zostaną także oddziały chirurgii onkologicznej i ginekologii onkologicznej. W Szpitalu Wojewódzkim natomiast wybudowany zostanie łącznik między głównym gmachem a budynkiem oddziału chorób zakaźnych. Łącznik będzie służył bezpiecznemu i sprawnemu transportowi pacjentów do pracowni diagnostycznych i innych oddziałów Szpitala Wojewódzkiego w Opolu (m.in. na konsultacje). Ponieważ szpitalne oddziały mieszczą się różnych budynkach – aktualnie trzeba w tym celu używać karetek.

W zmodernizowanym i dostosowanym dla potrzeb osób niepełnosprawnych zakładzie diagnostyki laboratoryjnej pojawi się większa poczekalnia z systemem rejestracji biletowej oraz pięć nowoczesnych punktów pobrań materiałów do badań.

Plany przewidują także rozbudowę pawilonu diagnostyczno-zabiegowego Szpitala Wojewódzkiego w Opolu dla potrzeb ambulatoryjnej hematologii i onkologii hematologicznej. Poradnia ta zostanie wydzielona z zespołu poradni, powstanie w niej 5 gabinetów lekarskich, 2 gabinety zabiegowe, wygodna, przeznaczona tylko dla pacjentów hematologicznych poczekalnia. Liczba stanowisk do chemioterapii wzrośnie z trzech do czterech.

Ponadto planowana jest budowa nowej sali dydaktycznej służącej kształceniu kadr medycznych oraz spotkaniom edukacyjnym dla pacjentów i ich bliskich.

Część prac już ruszyła. Łączna wartość projektu partnerskiego szacowana jest na ponad 11 mln 400 tys. zł. Na realizację inwestycji oba szpitale złożyły wniosek o współfinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Fot. Szpital Wojewódzki w Opolu

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie