Pałac Bydgoszcz zagroził Uni Opole tylko w drugim secie, choć i z niego opolanki wyszły zwycięską ręką. W 16. kolejce Tauron Ligi wygrały u siebie 3-0. Mecz odbył się w poniedziałek – 22 stycznia.

W pierwszym secie Uni od samego początku bezpiecznie prowadziło, na co niebagatelny wpływ miały liczne błędy rywalek. Na tablicy wyników szybko pojawiło się 8-4, ale po kilku minutach i paru skutecznych atakach przyjezdne doprowadziły do remisu 12-12. Nie wpłynęło to jednak na rozkład sił, bo zwycięska szala wciąż była po stronie opolanek. Ich dwie trzypunktowe serie przedzielone pojedynczymi trafieniami bydgoszczanek dały wynik 18-14, a seta zamknął rezultat 25-18.

Kluczową odsłoną spotkania wydaje się więc druga. Zawodniczki Pałacu weszły w nią w znakomitym stylu i po chwili prowadziły już 11-5. Gdy natomiast wypracowały rezultat 17-10, wydawało się, że Uni nie zdoła ich już zatrzymać. Bezpieczny dla nich wydawał się też stan 23-18. Wtedy jednak podopieczne Nicoli Vettoriego zapunktowały aż sześć razy z rzędu, dzięki czemu wyszły na prowadzenie 24-23. Ostatecznie zwyciężyły 26-24, na czym z pewnością zaważyła kontuzja przyjmującej Pałacu – Eweliny Żurowskiej. To osłabiło rywalki.

W trzecim secie Pałac Bydgoszcz, który grał bez jednej z kluczowych zawodniczek, nie prowadził już ani razu. Za to „Wilczyce” rozpoczęły od czteropunktowej serii i wyniku 4-0, co szybko przekuły w 8-3, następnie 12-7, 17-8 i 19-9. Tej odsłony nie mogły już przegrać i co za tym idzie – żwawym krokiem  zmierzały ku siódmemu w sezonie triumfowi. Od tamtej chwili obie ekipy zdobyły po sześć „oczek”, dlatego Uni utrzymało dziesięciopunktową przewagę i wygrało 25-15. W całym meczu zatriumfowało zaś 3-0.

Po tym zwycięstwie opolskie siatkarki mają 23 punkty i zajmują 6. miejsce na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Na ten moment oznacza to awans do pierwszej ósemki fazy play-off, w której pierwsza drużyna zagra z ósmą, druga z siódmą, trzecia z szóstą a piąta z czwartą. Stawką będzie mistrzostwo Polski. Do końca rundy zasadniczej Uni pozostało sześć spotkań. Najbliższe rozegra w sobotę, 27 stycznia, o godz. 19.15. Będzie to wyjazdowy pojedynek przeciwko wiceliderkom – Developresowi Rzeszów.