Do półfinału Pucharu Polski siatkarki Uni Opole dorzuciły 7. miejsce w Tauron Lidze. Był to zatem najlepszy sezon w historii klubu. „Wilczyce” zwieńczyły go 10 kwietnia triumfem w dwumeczu przeciwko Enerdze MKS Kalisz.

Po tym, jak siatkarki Uni Opole wygrały 3-2 w Kaliszu, pozostało im pokonać MKS również u siebie. Tym razem wystarczyły im trzy sety, którymi z przytupem zakończyły sezon, robiąc to w dodatku przed własną publicznością. W kolejnych partiach zwyciężały do 19, 23 i 20.

Pierwszą część zgarnęły w znakomitym stylu, utrzymując od czterech do sześciu punktów przewagi. Wyjątkami były stany 1-0, 2-0 i 3-1 na samym początku seta oraz 10-7, 11-8 i 13-10 w czasie starań kaliszanek, by pomniejszyć stratę do Uni.

„Wilczyce” kontrolowały grę także po zamianie stron, choć od tamtej chwili MKS miał już trochę więcej do powiedzenia. Czterokrotnie wyrównywał, ustalając wyniki 6-6, 12-12 i 13-13, a w końcówce również 22-22. To jednak opolanki triumfowały 25-23.

Niedługo potem zgarnęły również trzeciego seta, choć na początku to rywalki prowadziły, aż do rezultatu 4-4. W tamtej chwili Uni przejęło jednak inicjatywę i do końca ani razu nie przegrywało. Kaliszanki zdołały jeszcze wyrównać na 7-7 i 9-9, ale to nie zagroziło miejscowym. „Wilczyce” wygrały 25-20.

Triumfując w meczu o 7. miejsce siatkarki Uni Opole powtórzyły wynik sprzed dwóch lat, do tej pory najlepszy. Do tego w Pucharze Polski dotarły tak daleko, jak nigdy dotąd, czyli do półfinału. Zakończony właśnie sezon w wykonaniu tej ekipy można zatem uznać za najlepszy w historii klubu.

Sezon w Tauron Lidze potrwa co najmniej do 19 kwietnia, ale nie dłużej niż do 26 kwietnia. Będzie to zależało od liczby meczów, które rozegrają między sobą finalistki – siatkarki Rysic Rzeszów i Chemika Police. Mistrzostwo Polski zdobędzie bowiem ta ekipa, która jako pierwsza wygra trzy spotkania.

Decydujące starcia zaplanowano na 12, 16 i 19 oraz ewentualnie na 23 i 26 kwietnia. W tym samym czasie o brąz rywalizować będą Bostik Bielsk0-Biała i Budowlani Łódź. Później rozpocznie się sezon reprezentacyjny, w którym Polki czekają Liga Narodów i powrót po 16 latach na igrzyska olimpijskie.

W szerokiej kadrze na sparingi przed meczami o stawkę znalazła się Julia Bińczycka – rozgrywająca Uni Opole i najlepsza zawodniczka ostatniego ligowego spotkania „Wilczyc” w tym sezonie.