Po setach przegranych kolejno do 12, 11 i 16 opolskie siatkarki musiały uznać wyższość rywalek z Polic. Drugi w tabeli Chemik pokonał je pewnie, choć nie bez problemów w ostatniej odsłonie.

Mecz odbył się w niedzielę, 26 listopada, w Stegu Arenie. Dwie pierwsze odsłony to wyraźna dominacja przyjezdnych. Gościnie zaczęły od prowadzenia 3-0, które nieustannie powiększały. Ich przewaga zmalała tylko dwanaście razy i to do takich rozmiarów, że zbytnio tego nie odczuły. Rozpędzone zdobywały kolejne punkty, aż wygrały z trzynastopunktowym zapasem – 25-12.

Wynik drugiego seta był jeszcze wyższy i wyniósł 25-11 dla wiceliderek. Najpierw zdobyły cztery z rzędu punkty na otwarcie i prowadziły 4-0. Po kilku minutach dołożyły do tego kolejnych dziesięć oczek, a miejscowe wywalczyły w tym czasie cztery. Od tamtej chwili Chemik wygrywał 14-4 i i niedługo potem prowadził już 2-0 w setach.

W trzeciej odsłonie opolanki grały „o wszystko”, co odzwierciedlała ich gra – przez pierwszą połowę seta szły z policzankami „łeb w łeb”. Przez większość czasu różnił je punkt, z wyjątkiem dwóch momentów, w których Uni prowadziło dwoma „oczkami” – 8-6 i 9-7. Jednak od remisu 13-13 „Wilczyce” zapunktowały już tylko trzy razy.

Przebieg drugiej część tego seta sprawił, że był on ostatnim akcentem spotkania. Chemik Police oddalił się od gospodyń sześcioma skutecznymi akcjami z rzędu i wygrywał już 19-13. Później stracił dwa „oczka”, ale zaraz potem wywalczył trzy, w międzyczasie stracił jeszcze jedno, a potem zapunktował kolejno na: 23-16, 24-16 i 25-16.

Była to piąta porażka Uni w sezonie. Do tej pory opolanki przegrały za 0 punktów ze Stalą Bielsko-Biała (0-3), Budowlanymi Łódź (0-3), Developresem Rzeszów (0-3) i Chemikiem Police (0-3) oraz za 1 punkt ze Stalą Mielec (2-3). Pokonały też Calisię Kalisz (3-1), Pałac Bydgoszcz (3-1) i Radomkę Radom (3-1), zgarniając w tych spotkaniach trzy komplety punktów.

Obecnie „Wilczyce z Opola” mają więc 10 „oczek”, co daje im 7. miejsce w tabeli. Kolejny mecz czeka je 3 grudnia (niedziela) o godz. 20.30. Zagrają wtedy na wyjeździe z Volleyballem Wrocław. Natomiast 8, 12 i 16 grudnia opolanki ugoszczą kolejno: ŁKS Łódź (godz. 17.30), Grupę Azoty Akademię Tarnów (godz. 19.00) i Stal Bielsko-Biała (godz. do ustalenia).