Po raz pierwszy w historii Uni Opole zagra w półfinale Pucharu Polski. Nasze siatkarki dokonały tego pokonując w ćwierćfinale Stal Mielec (3-1). Mecz odbył się 17 lutego w opolskiej Stegu Arenie.

Opolanki rozpoczęły z „wysokiego C” i to procentowało im przez całego pierwszego seta. Nie pozwalały rywalkom na zbyt wiele i przy minimalnej liczbie własnych błędów dyktowały warunki. W końcówce ich przewaga rosła, dzięki czemu na ostatniej prostej coraz bardziej oddalały się od mielczanek. Gdy zdobyły dwudziesty punkt, prowadziły 20-15. Po chwili było to już 24-16 i ostatecznie wygrały 25-17.

Po zamianie stron inicjatywa leżała już po stronie Stali, przynajmniej przez dłuższy czas, bo opolanki zgarnęły i drugiego seta. Jednak od stanu 4-4 aż do 18-18 prowadziły przyjezdne. W tym czasie pięciokrotnie zdobywały zapas czterech „oczek”, co przekładało się na wyniki: 9-5, 12-8, 13-9, 14-10 i 15-11. W końcówce Uni wyrównywało jednak na wspomniane 18-18, a potem jeszcze na 19-19, 21-21 i 22-22. Następnie wygrało 25-23.

W trzeciej odsłonie inicjatywa była raz po stronie gospodyń, a innym razem prowadziły gościnie. Jednak to drugie z wymienionych ugrały na tym więcej – odkąd zdobyły prowadzenie 10-9, nie oddawały go, dopóki nie wygrały seta dającego rezultat 2-1. W międzyczasie zdobywały cztery siedmiopunktowe przewagi (19-12, 20-13, 21-14 i 22-15), ale wygrały nieco niżej, bo pięcioma „oczkami” – 20-15.

W czwartym secie „Wilczyce z Opola” nie pozwoliły już rywalkom przedłużyć meczu o kolejną część. Odkąd wyszły na prowadzenie, a było to przy stanie 6-5, do samego końca ćwierćfinału Stal Mielec wyrównała tylko raz – na 15-15. To jednak nie przeszkodziło siatkarkom Uni, które bardzo pewnie zmierzały ku triumfowi 3-1. Sięgnęły po niego, gdy ostatnią część pojedynku zakończyły rezultatem 25-21.

Swój pierwszy w historii półfinał Pucharu Polski Uni Opole rozegra 16 marca o godz. 17.30 w Hali Nysa. Zmierzy się tam ze Stalą Bielsko-Biała lub Grupą Azoty Akademią Tarnów. Jednak o tym zadecyduje ćwierćfinał pomiędzy tymi dwiema ekipami, który odbędzie się we wtorek – 20 lutego. Wśród półfinalistów znalazł się też ŁKS Łódź, który stanie naprzeciw Rysicom Rzeszów lub Chemikowi Police.

Uni Opole – Stal Mielec 3-1
(25-17, 25-23, 20-25, 25-21)