Grono pedagogiczne i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Przedszkola w Chróścicach, a także mieszkańcy Chróścic pożegnali siostrę Kamilę, która przez trzy lata pełniła u nich posługę. Uroczyste pożegnanie odbyło się w środę
(3 sierpnia) o godzinie 16:00 w PSP w Chróścicach. 

Siostra Kamila codziennie z sercem wykonywała wszystkie swoje czynności na rzecz szkoły i przedszkola w Chróścicach, ale nie tylko. Zawsze życzliwa  i chętna do działania, niosła bezinteresowną pomoc potrzebującym. Organizowała wiele inicjatyw dla dzieci i młodzieży z Chróścic, a także współpracowała z Gminą Dobrzeń Wielki i z Radą Sołecką Chróścice. Przede wszystkim, nie zapominała o swoich rodakach na Ukrainie, którzy w obliczu wojny mogli liczyć na jej wsparcie. To właśnie tam już od 1 września siostra będzie pełniła swoją nową posługę.

– Jestem wdzięczna siostrze Kamili, za to że zawsze z oddaniem angażowała się w sprawy naszej placówki. Zawsze też mogłam liczyć na jej pomoc – mówiła Dorota Lewandowska-Jaroń, p.o. dyrektora  Publicznej Szkoły Podstawowej w Chróścicach. – W ramach wolontariatu siostra prowadziła m.in. lekcje języka polskiego dla osób z Ukrainy. Kiedy zaś w naszej szkole zaczęły uczyć się ukraińskie dzieci, siostra z chęcią pomagała w organizacji nauki dla nich i dbała o to, by nowi uczniowie jak najszybciej zaaklimatyzowali się w naszej szkole. Siostra angażowała się również w wysyłanie paczek, które systematycznie trafiały do potrzebujących na Ukrainie. Była również tłumaczką dla osób z Ukrainy i koordynatorką wszelkiej pomocy dla nich. 

Siostra Kamila przyznała, że najchętniej będzie wspominała współpracę ze szkołą podstawową w Chróścicach, szczególnie dlatego, że uwielbia spędzać czas z dziećmi i młodzieżą. Dodała jednak, że teraz jest potrzebna na Ukrainie i musi wrócić do swoich rodaków. Siostra będzie pełniła posługę w przedszkolu oraz ośrodku młodzieżowym na Ukrainie, nauczając tam religii i głosząc Słowo Boże.

Siostra Kamila uczyła również religii w Publicznym Przedszkolu w Chróścicach.– Dzieci bardzo lubiły siostrę. W przeciągu tych 3 lat zdążyły się do niej przywiązać. – przyznała Iwona Sachnik, dyrektor Publicznego Przedszkola w Chróścicach. – To osoba życzliwa, kontaktowa, zawsze służyła pomocą.

Podczas pożegnania siostra Kamila dziękowała za błogosławiony czas, który spędziła w Chróścicach. Te 3 lata były dla niej wyjątkowe. Zaprzyjaźniła się z pracownikami szkoły, przedszkola i mieszkańcami Chróścic. Podkreślała, że włożyła swoje serce w każde przedsięwzięcie, w jakie się angażowała i że wszystko to robiła na chwałę Bożą. Jest wdzięczna za to, że mogła pełnić posługę w Chróścicach, zaznaczając, że bardzo trudno jest jej się rozstać. Ze wzruszeniem mówiła, że będzie tęskniła za każdym spędzonym tutaj dniem.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.