Z orkiestrą po Odrze” to kontynuacja i rozszerzenie nowatorskiej – jedynej tego typu w Polsce imprezy cyklicznej “Opolski Ekspres Dęty”. Pomysłodawcą i realizatorem jest Przemysław Ślusarczyk, opolski kompozytor, dyrygent i animator kultury.

Wzorem lat poprzednich statek Opolanin 25 maja zamieni się w muzyczną scenę i odpłynie z przystani rzecznej w Opolu (ul. Odrowążów). Impreza rozpoczyna się o 12:00. I rejs 12:00-14:00 w tym roku będzie wiódł do Groszowic ze śluzowaniem przy Wyspie Bolko, a II rejs, tradycyjny “Spacer po Opolu” trwał będzie od 14:00 do 15:00. Wstęp na rejsy tylko dla posiadaczy karty pokładowej.

VIII edycja “Z orkiestrą po Odrze”, 25 maja 2019

I edycja z Kędzierzyna-Koźla do Opola odbyła się 12 maja 2012 roku, a druga z Oławy do Brzegu rok później. Obecnie impreza jest od wielu lat organizowana w Opolu. “Z orkiestrą po Odrze” to “mała filharmonia na wodzie”. W tym roku na pokładzie statku Opolanin zasiądzie grupa koncertowa el12 Opole Politechnic Band, czyli muzycy z Orkiestry Politechniki Opolskiej i Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu. Pod dyrekcją Przemysława Ślusarczyka zaprezentują utwory z polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej oraz tematy filmowe.
Organizatorami imprezy są: Przedsiębiorstwo el12 sp. z o.o. i Politechnika Opolska. Patronat medialny – portal informacyjny Opowiecie.info

Akcji przyświecają następujące cele:
– promocja kultury i alternatywnych działań kulturalnych,
– żeglugi śródlądowej i wodnych szlaków turystycznych,
– promocja turystyki śródlądowej i rzecznej,
– regionu i transportu wodnego,
– rewitalizacja żeglugi śródlądowej w województwie,
– prezentacja inżynierii śródlądowej,
– dlatego „Z orkiestrą po Odrze” bo chcemy przywrócić dawną rangę Odry

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Z mediami związana od 20 lat. Z zawodu nauczyciel języka polskiego, dziennikarz, manager i rehabilitant. Przez 18 lat rzecznik prasowy. Teraz redaktor naczelny opowiecie.info. W przeciwieństwie do innych szefów, lubi jak ją lubią. Czy jest dobrym szefem? Nie odpowiada. Zapytamy współpracowników. Czyta namiętnie kryminały, szczególnie Krajewskiego. Hobby, to córka która zwiedza świat i studiuje dziennikarstwo w Londynie i fotografia. Odpręża ją jazda samochodem, film i plotki z sąsiadką.