Najpierw nabożeństwo na świeżym powietrzu, potem wspólne świętowanie z atrakcjami dla dzieci, muzyką i sportowymi emocjami. W sobotę (6 lipca) przy świetlicy wiejskiej w Kępie odbył się festyn odpustowy. 

Świętowanie otworzyło nabożeństwo pod krzyżem przy ul. Zawadzkiej. Niedługo potem, o godz. 16:00, rozpoczął się festyn. Obok świetlicy wiejskiej zebrali się mieszkańcy Kępy i goście, którzy wspólnie świętowali przy cieście, kawie i herbacie. Z kolei najmłodsi chętnie częstowali się popcornem i watą cukrową. Czekały na nich też inne atrakcje: wesoła zabawa z klownem, niespodzianki oraz dmuchańce.

– Mamy nadzieję, że festyn będzie imprezą coroczną, że będzie to najlepsza okazja do spotkań nie tylko dla mieszkańców Kępy, ale i całej gminy, a także dla tych, którzy sąsiadują z gminą Łubniany czy sołectwem Kępa – mówił Mariusz Piestrak, zastępca wójta gminy Łubiany. – Dla każdego znajdzie się coś miłego: są atrakcje dla najmłodszych, jest słodki poczęstunek, coś bardziej konkretnego i oczywiście muzyka. Wystąpi kilku znakomitych wykonawców, więc myślę, że po południu czy wieczorem będzie okazja do zatańczenia. Jest też coś dla miłośników piłki nożnej. Jesteśmy teraz na czasie, Euro w Niemczech zbliża się do finału, a u nas już za moment rozpoczyna się piłkarski pojedynek.

@opowiecie.info Najpierw nabożeństwo, a zaraz potem wspólna zabawa przy świetlicy wiejskiej. W Kępie odbył się festyn odpustowy. 🎉 #rozrywka #zabawa #rodzina #festyn #odpust #muzyka #wakacje ♬ Happy – Audiodeity

Tego dnia nie zabrakło sportowych emocji. Na boisku rozegrał się mecz – II Memoriał Jerzego Musiała. Zmierzyły się ze sobą dwie drużyny z gminy Łubiany, a były to LZS Kępa i LZS Brynica.

– Jest to II Memoriał Jerzego Musiała. W zeszłym roku odbył się pierwszy pomiędzy drużynami z Kępy i Łubnian, a w tym roku grają LZS Kępa i LZS Brynica – mówił Tadeusz Diaków, zastępca prezesa LZS Kępa. – Jerzy Musiał był naszym prezesem. Niestety zmarł, i właśnie organizując takie memoriały, chcemy uczcić jego pamięć.

Imprezę ubogaciły występy muzyczne. Na scenie pojawili się CamaSutra, Oscaro, Edyta Jończyk i zespół „Transfer”. Na festynie obecna była także orkiestra dęta, a na godz. 18:00 przygotowano dodatkową atrakcję – pokaz i przelot balonem. Całe wydarzenie zamknęła zaś zabawa taneczna.

– Są ludzie i myślę, że będzie ich jeszcze więcej, bo program jest bogaty. Mamy wiele atrakcji, zwłaszcza dla dzieci. Wszystkim mieszkańcom i gościom dobrej zabawy i do następnego roku – życzył Dariusz Sznotala, członek rady sołeckiej Kępa.

Festyn zorganizowała rada sołecka miejscowości Kępa.

fot. Milena Skóra 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.