Gmina Murów przejęła budynki po byłym dworcu PKP w Murowie, wraz z wieżą oraz drogą przebiegającą obok budynku gminy i budynku dworca. Przejęcie nieruchomości nastąpiło w dniu 10.07.2015 r. Pomieszczenia przejęte przez gminę są zaniedbane i częściowo zdewastowane dlatego będą wymagały dużego nakładu finansowego, aby doprowadzić je do stanu użyteczności.
Przejmując obiekt wójt musi zabezpieczyć dwa pomieszczenia dla PKP, chodzi o poczekalnie oraz mały magazynek dla potrzeb kolei. Jak się okazuje największa wieś w gminie Murów nie ma sali wiejskiej, mieszkańcy w tej chwili spotykają się w szkole bądź u księdza. Dlatego wójt postanowił przejąć obiekt od PKP i zagospodarować go na salę wiejską oraz na inne pomieszczenia służące mieszkańcom. Kiedyś istniał Dom Kultury w Hucie w Murowie, ale wraz z upadkiem huty znikł również budynek Domu Kultury.
Przejęty budynek od PKP wymaga dużych nakładów finansowych – ostatni pociąg pojawił się w Murowie blisko 20 lat temu. Od tego czasu budynkiem nikt z PKP się nie interesował. Związku z tym obiekt wymaga dużego remontu, w części pomieszczeń trzeba obniżyć sufity tak, aby w przyszłości zmniejszyć koszty związane z ogrzewaniem.
Po remoncie w części, gdzie były kasy biletowe i poczekalnia pojawią się toalety oraz kuchnią. Wszystkie pomieszczenia znajdujące się na parterze budynku będą częścią sali wiejskiej. Natomiast sama sala powstania w magazynie bezpośrednio przylegającym do obiektu. Na piętrze budynku oraz obok byłych pomieszczeń po kasie biletowej znajdują się mieszkania.
W tej chwili można powiedzieć, z dużą dozą prawdopodobieństwa, że otrzymamy ok. 370 tys. zł. od marszałka. Do gminy wpłynęły już pierwsze oferty odnośnie projektu przebudowy obiektu, rozbieżność jest jednak bardzo duża od 18 tys. do nawet 200 tys. zł. Po przeprowadzeniu inwentaryzacji obiektu wraz z radą sołecką zadecydujemy jak konkretnie będzie wyglądał układ pomieszczeń w przyszłym obiekcie i jakie wyposażenie się w nim znajdzie – powiedział wójt gminy Andrzej Puławski. Chciałbym, aby dodatkowo zagospodarować teren przed budynkiem, postawić wiatę tak, aby w trakcie lata można było przed budynkiem organizować np. festyny – dodał.
Do października tego roku ma być zakończony projekt obiektu. Projekt będzie droższy o kilka tysięcy, ze względu na potrzebę wykonania nowej dokumentacji instalacji elektrycznej, sieci kanalizacyjnej oraz wody tak, aby obiekt miał odrębna sieć i liczniki, żeby nie musiano podłączać obiektu pod liczniki pobliskich mieszkańców.
Gmina stara się o dofinansowanie ze Stobrawskiej Strefy Rehabilitacji i Rekreacji. Głównym beneficjentem środków jest gmina Pokój, w której na powstać Uzdrowisko. Natomiast gminy ościenne m. in. Murów mają stanowić bazę wypadową dla kuracjuszy przebywających w uzdrowisku. W ramach tego projektu powstanie ścieżka rowerowa, miejsca przystankowe w gminie tak, aby kuracjusze przebywający w Pokoju mogli też skorzystać z możliwości zwiedzania rowerem okolicznych miejscowości.
Przed gminą jeszcze dużo pracy by zmienić zaniedbany budynek w salę wiejską, na pewno jednak obiekt taki jest potrzebny w Murowie, bo w chwili obecnej nawet urzędnicy na sesje rady gminy udają się do pobliskiego Zagwiździa. Czekamy, zatem z niecierpliwością na pierwsze wydarzenia, jakie odbędą się w sali wiejskiej w Murowie.