21 drużyn z Ochotniczych Straży Pożarnych w Kup, Dobrzeniu Wielkim, Dobrzeniu Małym i Chróścicach będzie rywalizować w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych o Puchar Wójta w Kup. Podobną imprezę OSP w Kup organizowało 20 lat temu.
W zawodach wystartuje łącznie 21 drużyn – 9 młodzieżowych i 12 seniorskich. Strażacy będą rywalizować w bieg sztafetowym i ćwiczeniach bojowych. Te drugie polegają na rozwinięciu linii gaśniczej, podaniu wody dwoma wężami oraz strąceniu pachołków i obróceniu specjalnych tarcz strumieniem wody.
Imprezę o godz. 14:00 rozpocznie przemarsz jednostek strażackich wokół boiska SBB Energy Kup przy ul. Ligonia. Zakończenie rywalizacji i wyróżnienie zwycięzców zaplanowano na godz. 18:00. Godzinę później rozpocznie się zabawa taneczna z DJ Ravem.

![Komarzyński i Bortniczuk – duet do zadań specjalnych [felieton] Komarzyński i Bortniczuk – duet do zadań specjalnych [felieton]](https://opowiecie.info/wp-content/uploads/2026/02/DSCN3067-214x140.jpg)

