W piątek ostatni maraton zumby w Dobrzeniu Wielkim

© Natalia Gusta

Dziesiąty i zarazem ostatni Charytatywny Nocny Maraton Zumby w dobrzeńskiej hali wystartuje 1 grudnia o 20:00 i potrwa 3 godziny. Dochód z imprezy już drugi raz zostanie przekazany na leczenie Antka Kołowskiego.

Chłopiec urodził się w 27. tygodniu ciąży jako wcześniak. Stwierdzono u niego mózgowe porażenie dziecięce, retinopatię wcześniaczą, niedowład lewych kończyn oraz obustronne wylewy dokomorowe III i IV stopnia.

Poprzednim razem, podczas 9. Charytatywnego Nocnego Maratonu Zumby, zebrano 1125 zł. W czerwcu dobrzeńską halę wypełniło ponad 300 osób – mnóstwo kobiet i kilku mężczyzn. – Spotykamy się tutaj, żeby dobrze się bawić tańcząc, spalać kalorie i przede wszystkim pomagać! – mówiła wówczas Natalia Morawska, instruktorka zumby.

Podziwu dla organizatorów nie krył ojciec Antka, Tomasz Kołowski. – Myślę, że organizatorzy dali z siebie wszystko. Pomysł bardzo mi się spodobał i myślę, że będziemy brać udział w maratonie każdego roku na rzecz innych dzieci – mówił podczas ostatniego maratonu. Jak się jednak okazuje, piątkowy będzie najprawdopodobniej ostatnim.

Cegiełka wstępu dla dorosłych wyniesie 20 zł, dla uczniów – 10 zł, natomiast dzieci będą mogły wejść za darmo.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.