Pięć dni intensywnych treningów oraz atrakcji. W Chrząstowicach zakończyła się kolejna edycja obozu sportowego dla młodych adeptów futbolu z Miro Deutsche Fussballschule – „FussballCamp 2024”.

– To taka nasza mała tradycja, że sezon kończymy turniejem, a potem sportowo-językowymi półkoloniami. W obozie wzięło udział 42 dzieciaków. Co roku staramy się tak układać program, by poza treningami dzieci zobaczyły ciekawe miejsca, a przede wszystkim dobrze się bawiły – mówi Mateusz Bachem, koordynator niemieckojęzycznych szkółek piłkarskich.

Uczestnicy nie tylko doskonalili swoje piłkarskie umiejętności. Był też czas na przeróżne gry, układanie puzzli oraz rozwiązywanie quizów i testów, nie tylko o tematyce sportowej. Młodzi sportowcy odwiedzili stadion Gliwickiego Klubu Sportowego „Piast” S.A oraz Centrum Dokumentacyjno – Wystawiennicze Niemców w Polsce, które swoją siedzibę ma w Opolu. Dzieci miały zapewniony posiłek oraz możliwość szlifowania języka niemieckiego poprzez sport i zabawę.

– Graliśmy w piłkę i jeździliśmy na wycieczki. Zwiedziliśmy też muzeum, w którym pani opowiadała nam o pierwszej i drugiej wojnie światowej. Najbardziej podobały nam się treningi, bo piłka nożna to nasza pasja. Fajny był też wyjazd na stadion w Gliwicach – opowiadają uczestnicy obozu w Chrząstowicach.

Na zakończenie młodzi piłkarze otrzymali certyfikaty oraz medale, które wręczał im Paweł Mróz, zawodnik OKS Odra Opole S.A. Było zbijanie piątek, autografy i wspólne zdjęcie.

Dziś (1.07) rozpoczyna się obóz piłkarski w Walcach. Na kolejnych regularnych treningach młodzi piłkarze Miro Deutsche Fussballschule spotkają się po wakacyjnej przerwie we wrześniu.

Dodajmy, że projekt niemieckojęzycznych szkółek piłkarskich, którym patronuje Mistrz Świata w Piłce Nożnej z 2014 r. Miroslav Klose, koordynuje Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Szkółki funkcjonują w jedenastu miejscowościach województwa opolskiego oraz jednej w województwie śląskim.

Fot. Miro Deutsche Fussballschule/Anna Kurc

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Reporterka. Pisze o tym, czym żyje powiat opolski. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Opolskim. Miłośniczka podróży małych i dużych. Ponad wszystko uwielbia góry. Na górskich szlakach spędza większość wolnego czasu. Zdarza jej się śpiewać, głównie w chórze. Uwielbia czytać książki, a przy dobrej pogodzie - jeździć na rowerze.