W Centrum Aktywizacji Społecznej jutro (14 lutego) o godzinie 16.30 odbędzie się kolejne spotkanie wszechnicowe. Wykład pt. „Poezja miłosna łacińskiego śląska. O śląskich renesansowych noblistach i lutym–miesiącu miłości” poprowadzi dr hab. Beata Gaj.

Na spotkanie wszechnicowe zapraszane są osoby wysoko postawione, badacze naukowi z regionu, którzy mogą pochwalić się swoimi osiągnięciami na skalę ponadregionalną. W zeszłym miesiącu chociażby, był to prof. dr hab. Mirosław Lenart.

Tym razem gościem jest Beata Gaj dr hab. prof. ucz., kierownik kierunku Filologia Klasyczna, Katedra Literatury Greckiej i Łacińskiej Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie . Absolwentka klasyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Związana z Uniwersytetem Opolskim oraz z Uniwersytetem Wrocławskim. Współpracuje z ośrodkami zagranicznymi. Prowadziła także badania w Rzymie i w Pradze w ramach grantów Fundacji Lanckorońskich.

Spotkania jak zawsze odbywają się w Centrum Aktywizacji Społecznej (CAS) w Opolu przy ul. Krakowskiej 32, w Sali 307-308 o godz. 16.30 w każdy drugi wtorek miesiąca.

Następne spotkanie salonowe zaplanowane jest na wtorek, 14 marca, czyli tradycyjnie, będzie to drugi wtorek miesiąca, o stałej porze, czyli o 16.30. Wykład pt. „Zielone Królestwo-fascynujący świat roślin Różnorodność wokół nas. Prawdziwe oblicze chwastów” poprowadzi dr hab. Sylwia Nowak, prof. UO.

Walentynkowa edycja Salonu Opolskiej Nauki. Już jutro (14 lutego) odbędzie się kolejne spotkanie wszechnicowe

Organizatorem Salonu Opolskiej Nauki jest Towarzystwo Przyjaciół Opola, z inicjatywy Tadeusza Jacka Rogoży.

Portal Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".