Duet Weronika Antoszczyk-Klaudia Szczęśniak zajął 5. miejsce w skokach synchronicznych na trampolinie podczas Mistrzostw Świata Juniorów w angielskim Birmingham, rozgrywanych w dniach 16- 19 listopada.

Po znakomitych kwalifikacjach kategorii 13-16 lat Mistrzostw Świata Juniorów Weronika Antoszczyk i Klaudia Szczęśniak awansowały z 8. lokaty do finału synchronu. Po drodze Polki pokonały między innymi reprezentantki Stanów Zjednoczonych, Chin, Australii, Portugalii, Anglii i Niemiec.

Po finałowym skoku nasze reprezentantki z wynikiem 43.870 punktów zajęły 5. miejsce na 54 znajdujące się w stawce pary. Wynik może sprawiać pewien niedosyt ze względu na fakt, że dziewczynom do medalu zabrakło 0.09 punktu. Jednak osiągnięcie to znacznie przybliżyło Weronikę i Klaudię do przyszłorocznych Mistrzostw Europy, które odbędą się w portugalskim Guimarães.

Powyższe to również sukces trenerów Adama Antoszczyka i Tomasza Modrzyńskiego. W Birmingham Weronika Antoszczyk wystartowała też w skokach indywidualnych na trampolinie w kategorii 13-14 lat (8. miejsce), a razem z Klaudią Szczęśniak też w skokach synchronicznych na trampolinie 13-14 lat (7. miejsce). Oprócz niej Gwiazdę w Anglii reprezentowała Małgorzata Kałużna, która zajęła 12. lokatę w skokach na podwójnej mini trampolinie w kategorii 11-12 lat.

Gwiazda Dobrzeń Wielki to sekcja gimnastyczna w skokach na trampolinie, podwójnej mini trampolinie i skokach na ścieżce akrobatycznej. Jej reprezentanci mają już na swoim koncie setki medali z różnorakich mistrzostw. Warto również wspomnieć, że prowadzi ją trener głównej kadry narodowej – Adam Antoszczyk.