Po ostatniej porażce w Turowie Weegree AZS Politechnika Opolska podniosła się z porażki i w dobrym stylu wywalczyła na swoje konto kolejne zwycięstwo.

Na hali przy ul. Prószkowskiej opolscy koszykarze zdobyli aż 90 punktów, z czego dwie trzecie należało do 4 zawdoników – Patryka Wilka, Szymona Kiwilszy, Dominika Rutkowskiego i Pawła Kreffta. Dzięki tej czwórce mecz z Decką Pelplin zakończyłą się wynikiem 90:79.

Kapitan Adam Kaczmarzyk rozpoczął mecz dość nietypowo, bo od faulu i na tym incydencie zakończyła się jego gra. Jednak jego koledzy z drużyny przejęli pałeczkę i pomimo początkowych kłopotów, zdołali poprowadzić drużynę do zwycięstwa, rzucając przeciwnikowi 12 celnych “trójek”. Jedynie pierwsza kwarta padła łupem Decki Pelplin, która wygrała ją jednym punktem 24:25.

Kolejne kwarty należały już do gospodarzy. Utrzymywali oni stałe, pewne prowadzenie, które momentami dochodziło do 11 punktów. Ciekawie zrobiło się w połowie ostatniej kwarty, w której to po serii celnych rzutów udało im się wyjść na 1-punktowe prowadzenie (72:73), które zadziałało na podopiecznych Kamila sadowskiego i Jędrzeja Sudy jak płachta na byka. Wymuszane faule i brak celności przeciwnika doprowadził do ponownego prowadzenia gospodarzy, a próby dogonienia rywala przez Pelplinian zeszły na niczym.

Trener przyjezdnych: Marcin Radomski i Sławomir Sikora

Decka Pelplin przed meczem meldowała się na 13 miejscu w tabeli 10-18. Na miejsce w play-off’ach raczej nie ma co liczyć. Natomiast drużyna Weegree radzi sobie w tym sezonie znakomicie, czego dowodem jest miejsce w pierwszej czwórce ligowej tabeli zaplecza ekstraklasy.

1. kolejka Suzuki 1 Ligi Mężczyzn za nami, a zawodnicy szykują się na kolejne starcie, które ponownie przybliży wszystkie drużyny do walki o play-off-y. Miejsca w tabeli powoli zaczynają się klarować, jednak walka o ostanie lokaty będzie trwała do samego końca. Kolejny mecz z udziałem akademików już najbliższą środę, a podejmować ich będzie Miasto Szkła Krosno.

Weegree AZS Politechnika Opolska 90:79 Decka Pelplin

I kwarta – 24:25

II kwarta – 22:14

III kwarta – 21:21

IV kwarta – 23:19