Ponad 20 stoisk z wielkanocnymi dekoracjami, stroikami i palmami czekało na odwiedzających salę OSP w Dobrzeniu Małym. W niedzielę (17 marca) odbył się tam jarmark wielkanocny, który już wprowadził uczestników w świąteczny klimat.

– Zawsze organizujemy jarmark tydzień przed niedzielą palmową, żeby nasze wydarzenie nie pokrywało się z innymi wielkanocnymi jarmarkami. To bardzo dobrze się sprawdza i będziemy kontynuowali organizację tego jarmarku przez kolejne lata – mówił Jan Kołodziej, sołtys Dobrzenia Małego. – Zainteresowanie jest duże, mamy sporo wystawców i kupujących, a dostać można tutaj wszystko to, co potrzebne na święta.

Przy stoiskach można było nabyć różnorodne ozdoby wielkanocne, palmy, dekoracje, stroiki oraz domowe wypieki i wędliny. Chętnych, chcących kupić dekoracje i pyszności, nie brakowało, a odwiedzający mieli do wyboru ponad 20 stoik.

– Moja mama przygotowała kraszanki opolskie, wyroby z porcelany, które zostały pomalowane wzorem opolskim i inne dekoracje związane z historią naszego regionu. Tych tradycyjnych wzorów nauczył moją mamę pradziadek, a są to już nawet stuletnie techniki zdobienia, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie – przyznał Robert Kokot. – Przy stoisku znajdują się wszelkiego rodzaju rozety, kwiaty polne oraz jajka z różnymi ptaszkami i zajączkami. Takie skrobanie jajek wymaga wiele pracy, a niestety zdarza się sytuacja, że skorupka pęknie i wtedy trzeba skrobać od nowa. To bardzo czasochłonne, ale efekt końcowy jest naprawdę ładny.

@opowiecie.info Wielkanocne ozdoby, palmy, wyroby wikliniarskie czy domowe wypieki. To wszystko czekało na odwiedzających salę OSP w Dobrzeniu Małym, gdzie odbył się jarmark wielkanocny 💮🥚 #gminadobrzeńwielki #wielkanoc #wielkanocnie #jarmark #świeta #sztuka #rozrywka ♬ An instrumental with a clear and refreshing sound(1412170) – Eto

Jarmark rozpoczął się godz. 14:00. Wtedy to sala OSP w Dobrzeniu Małym wypełniła się w pełni kolorowymi wielkanocnymi dekoracjami, przez co można było poczuć świąteczną atmosferę. Wielkanoc już niebawem, dlatego każdy przybywający na jarmark miał okazję, by kupić to, czego potrzebuje.

– Przy moim stanowisku są wielkanocne wyroby ze sklejki, jak i w druku 3D. Takie rzeczy tworzę już od pięciu lat, a pasja narodziła się głównie z zamiłowania do maszyn CNC – przyznał Marcin Fich. –Tworzę takie ozdoby, które są potrzebne na rynku i które podobają się w szczególności dzieciom. Mam nadzieję, że dzisiaj zainteresowanie będzie całkiem duże.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez radę sołecką Dobrzenia Małego i OSP Dobrzeń Mały.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.