Świąteczne palmy, dekoracje i przysmaki wypełniły salę Domu Kultury w Karłowicach. W Niedzielę Palmową – 2 kwietnia – odbył się tam kiermasz wielkanocny, połączony z konkursem na palmę wielkanocną. 

Od godziny 15:00 przy stoiskach można było kupić różnorodne wyroby wielkanocne m.in.: babeczki, mazurki, wędliny, domowe ciasta, rzeżuchę, postne pierogi, masło, ser, śmietanę, domowy chleb czy baranki z masła. Oprócz tego nie mogło zabraknąć dekoracji wielkanocnych, palm, rękodzieła i kwiatów. Ponadto na najmłodszych czekały wielkanocne warsztaty rękodzielnicze. Wszystko to stanowiło piękną kolorową kompozycję świąteczną.

– Pomysł, aby zorganizować kiermasz wielkanocny zrodził się bardzo spontanicznie, a my podeszliśmy do niego z otwartym sercem – mówiła Jolanta Bernacka, sołtyska miejscowości Karłowice– Mieszkańcy sołectw z gminy Popielów stanęli na wysokości zadania. Mamy 13 stoisk z różnymi wielkanocnymi rzeczami, a za ich przygotowanie odpowiadali młodsi i starsi, wszyscy się zjednoczyli i powstało fantastyczne wydarzenie. Jak na pierwszy taki kiermasz, zaangażowało się naprawdę bardzo dużo osób.

Kiermasz dopełnił także konkurs na palmę wielkanocną. Palmy były wystawione na środku sali, przez co przyciągały uwagę gości. I to właśnie oni wyłonili zwycięzców konkursu, oddając swój głos na jedną palmę wśród siedemnastu, która najbardziej im się spodobała. Jednak nagrodzeni zostali wszyscy, którzy wzięli udział tej w rywalizacji.

Wyniki konkursu na palmę wielkanocną:

1. miejsce – Samodzielne Koło Gospodyń Wiejskich z Karłowic
2. miejsce – Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Karłowice
3. miejsce – Sołectwo Kuźnica Katowska

@opowiecie.info Dom Kultury w Karłowicach wypełniły palmy, dekoracje i przysmaki świąteczne. 2 kwietnia odbył się tam kiermasz wielkanocny, połączony z konkursem na palmę wielkanocą. #konkurswielkanocny #eastern #niedzielapalmowa #palmawielkanocna #kiermaszwielkanocny #wielkanoc2023 #wielkanoc ♬ Beautiful Flowers – SnowMusicStudio

– Dzisiaj można u nas nabyć stroiki, biżuterię czy napoje rozgrzewające – zaznaczyła Sylwia, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich ,,Stylove” z Rybnej. – Spotkałyśmy się na dwa wieczory w świetlicy wiejskiej i robiłyśmy te wielkanocne dekoracje. Nie zajęło nam to zbyt wiele czasu, bo pracowałyśmy większą grupą. Każda z nas ma już też swoje pomysły, przez to łatwiej się zgrać. W zeszłym roku na kiermaszu wystawiałyśmy się z babeczkami, a w tym roku przede wszystkim ze stroikami. Co będzie w kolejnych latach? To się okaże.

W organizację wydarzenia zaangażowali się m.in.: Stowarzyszenie Miłośników Karłowic i Kuźnicy Katowskiej im. ks. dr. Jana Dzierżona, Gmina Popielów, Samorządowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie, Samodzielne Koło Gospodyń Wiejskich w Karłowicach, Ochotnicza Straż Pożarna w Karłowicach, KGW ,,Tradycja” Kurznie KGW ,,Stylove” z Rybnej, klub seniora ,,Senior Caffe” w Popielowie, Aneta Garkut – prowadząca wielkanocne warsztaty dla dzieci, osiedle Mieszek ,,Zorza” i sklep Bocian – tradycyjne wędliny z Karłowic.

Z kolei wielkanocne dekoracje i rękodzieło przygotowali m.in.: Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Karłowice, Publiczna Szkoła Podstawowa w Karłowicach, Balbinkowo by Balba – Sabina Weis, Lovekwiatowe –  Ewa Semeniuk, Władysława Jureczka – przedstawicielka sołectwa Lubienia i Katrin Day Spa z Opola ze świecami sojowymi.

Sponsorami wydarzenia byli: gmina Popielów oraz Tartak Popielów S.c. D.s. Wierzbiccy.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.