Na Wielkopostne Wykłady Otwarte pod patronatem biskupa opolskiego Andrzeja Czai, zaprasza Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego i Miejska Biblioteka Publiczna. Ich hasło przewodnie brzmi „Kryzys w świecie, kryzys w Kościele”.

29.02  ks. dr Andrzej Demitrów, biblista, WT UO: Kryzysy w Biblii
7.03 – ks. dr Janusz Podzielny, wykładowca teologii moralnej, WT UO:Kryzys w uzasadnianiu i przedstawianiu moralności katolickiej
14.03 – ks. dr hab. Rajmund Porada, teolog – ekumenista, WT UO: Kryzys jedności w Kościele – kryzys ekumenii
21.03 – ks. dr hab. Andrzej Anderwald, rektor WSD w Opolu: Kryzys ekologiczny w świetle encykliki Laudato si’
28.03 – mgr Sabina Waluś, doktorantka na WT UO: Cyfrowe dzieci, cyfrowe więzi – kryzys pokolenia iGen
4.04 – Ewa Kusz, psycholog, terapeuta, Centrum Ochrony Dziecka przy Akademii Ignatianum w Krakowie: Kryzys Kościoła w świetle wykorzystania seksualnego w Kościele

Wykłady będą się odbywać w soboty Wielkiego Postu o godz. 15.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu (ul. Minorytów 4).

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.