Podczas środowego koncertu ze sceny usłyszymy utwory wykonane w siedmiu językach przez artystów z siedmiu różnych krajów. Koncert odbędzie się 20 grudnia, o godz.19.00 w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego. Wstęp wolny.

Opole od wielu lat przeżywa wielokulturowy rozkwit! Do mniejszości narodowych i etnicznych, od zawsze obecnych w naszym regionie, dołączyli – między innymi za sprawą uczelnianych programów wymian studenckich, a także napływu międzynarodowych inwestycji – przedstawiciele różnych krajów i kultur.
Okazją do ich poznania będzie okołoświąteczny, międzykulturowy koncert „Wszystkie kolory miasta”.

Organizator wydarzenia – fundacja BluesOpole – od lat integruje środowisko muzyczne regionu, tworząc przestrzeń do międzykulturowych spotkań i kultywowania muzycznych tradycji mniejszości narodowych i etnicznych.

Podczas środowego koncertu ze sceny usłyszymy utwory wykonane w siedmiu językach przez artystów z siedmiu różnych krajów.
Wystąpią między innymi:

Andrea Rischka – wokalistka aktywnie działająca w środowisku kulturalnym mniejszości niemieckiej na Opolszczyźnie,
Jurij Mykytiuk – pochodzący z Ukrainy wokalista, muzyk i dyrygent,
Dalibor Drčelić – basista i kompozytor, pochodzący z Serbii,
a także doskonale już znany mieszkańcom regionu i nie tylko – Philip Bracken, pochodzący z Australii songwritter, wokalista i muzyk.

Nie zabraknie też polskich i opolskich głosów. Usłyszymy zespół śpiewu tradycyjnego Niezłe Ziółka, duet Mary Drama, opolskich instrumentalistów – Kubę Mitoraja i Michała Malińskiego, a także inicjatorkę i pomysłodawczynię koncertu – Basię Beuth.
Muzycy wykonają zarówno utwory autorskie, jak i tradycyjne melodie danego kraju i kultury. Organizatorzy zapowiadają, że będzie bogato, kolorowo, różnorodnie.

Współorganizatorem jest Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego.
Wydarzenie finansowane jest ze środków Budżetu Miasta Opole.

Wielokulturowy koncert WSZYSTKIE KOLORY MIASTA

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze