W Studenckim Centrum Kultury w Opolu odbył się koncert charytatywny na rzecz podopiecznych Fundacji „Iskierka”. Wokaliści Opolskiego Studia Piosenki oraz studenci i wykładowcy Uniwersytetu Opolskiego zaśpiewali dla dzieci walczących z nowotworem. Czekały także licytacje i inne atrakcje wpierające zbiórkę. 

Fundacja „Iskierka” zajmuje się wsparciem rehabilitacji i leczenia dzieci walczących z chorobą nowotworową. Koncert, który odbył się w poniedziałek 22 kwietnia w SCK w Opolu, został zorganizowany specjalnie dla podopiecznych „Iskierki”. O godz. 18:00 rozpoczęły się występy artystyczne. Na scenie pojawili się wokaliści Opolskiego Studia Piosenki oraz studenci i wykładowcy Uniwersytetu Opolskiego. Gościnnie wystąpił również zespół „Dopamina” .

– Dzisiejszy koncert charytatywny jest poświęcony dzieciom z Fundacji Iskierka”. Pomysł na organizację koncertu wziął się z przyczyn osobistych i z tego, że chcieliśmy zrobić coś fajnego. Stwierdziliśmy, że nie dość, że stworzymy coś ciekawego i fajnego, to jeszcze z dobrą inicjatywą – mówiła Patrycja Dorosiewicz, organizatorka koncertu.  – Zaplanowaliśmy szereg występów, mamy bardzo wielu wykonawców, gościa specjalnego, a do tego na zewnątrz czeka na nas wyjątkowy finał imprezy. Przygotowania do koncertu trwały tak naprawdę od listopada, łącznie ze znalezieniem sponsorów, próbami i tym wszystkim, co można tutaj dzisiaj zobaczyć.

@opowiecie.info W Studenckim Centrum Kultury w Opolu odbył się koncert charytatywny Fundacji „Iskierka”. Artyści z Opolskiego Studia Piosenki i studenci Uniwersytetu Opolskiego zaśpiewali dla dzieci 🫶🎤 @Opolskie Studio Piosenki #charytatywnie #muzyka #studenci #iskierka #opole #uo #student #śpiewanie #pomagam ♬ Nie bój się chcieć („Zwierzogród / Zootopia”) po polsku – NanoKarrin

Koncert składał się z wielu różnorodnych piosenek, a słowa większości z nich niosły przesłanie i wsparcie dla dzieci. Impreza przerywana była licytacjami, których cały dochód będzie przeznaczony dla podopiecznych „Iskierki”. Oprócz muzyki czekały inne atrakcje wpierające zbiórkę, a zwieńczeniem całego wydarzenia był pokaz ogni.

Choć taki koncert odbył się w Opolu po raz pierwszy, nie brakowało chętnych chcących obejrzeć występy artystyczne, posłuchać muzyki, dobrze się bawić, a przy tym  – co najważniejsze  – wesprzeć podopiecznych fundacji, co było głównym celem tego wydarzenia.

– Patrycja Dorosiewicz zaproponowała, że jako koło naukowe możemy wspomóc współorganizację takiego wydarzenia. Chcieliśmy przede wszystkim pomóc i wykorzystać zasoby, które dają nam koło i kierunek studiów, żeby wspólnie zorganizować koncert i skupić się na jego charytatywnym charakterze – mówiła Emilia Czyrny, wolontariuszka koncertu, członkini koła Naukowego Kwadratura z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Opolskiego. – Atrakcji jest sporo, bo na scenie pojawi się około 30 występów. Mamy również kiermasz przygotowany przez studentów, na którym sprzedajemy fanty.

Koncert został zorganizowany przez Opolskie Studio Piosenki i Koło Naukowe Kwadratura z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Opolskiego. Portal informacyjny i miesięcznik Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.