– Jeśli jesteś rodzicem i jesteś przeciwko LexCzarnek, bo rozumiesz, że edukacja jest ważna, jeśli nie jesteś rodzicem i jesteś przeciwko LexCzarnek, bo rozumiesz, że edukacja jest ważna: przyjdź na „Zebranie z Rodzicami” w Opolu w niedzielę o g. 13.00 na Plac Wolności. Zaprotestuj! Obecność obowiązkowa!- apeluje Małgorzata Besz-Janicka szefowa opolskiego KOD.

– W tym samym czasie będą odbywać się zebrania z rodzicami także w innych miastach. Dlaczego? Bo lex Czarnek leży na biurku Prezydenta Andrzeja Dudy. I to jest ten czas, kiedy musimy wyjść ze strefy komfortu i zdać sobie sprawę, że edukacja wpływa na życie każdego i każdej z nas. I nie wolno nam pozwolić, żeby została całkowicie zdewastowana. Nie bądźmy obojętni!

Porządek Zebrania:
1. Podjęcie uchwały przez Zebranie „Chcemy WETA!” – każdy będzie mógł ją podpisać.
2. Wolne głosy.
3. Rysowanie kredą.
4. Wspólne zdjęcie rodzinne.

Ważne! Przynieś ze sobą pisak, kolorową kredę i karton z napisem:
” (NIE)JESTEM RODZICEM I JESTEM PRZECIWKO #LexCZarnek”.

– To było ciężkie 6 lat, pełne dużej aktywności i ogromnego zaangażowania, nieraz ponad siły, dla wielu z nas – przyznaje Małgorzata Besz-Janicka. Też mam czasem chwile zwątpienia, ale teraz, gdy zbliżamy się do finiszu, nie można sie podać. Mnie zawsze dodaje sił, że stajemy przeciwko temu złu razem. Wzajemnie wspieramy się i dodajemy sobie energii. Dlatego czuję, że jest to nasze wzajemne zobowiązanie i nie mogę się poddać!… Dopóki czujemy, że mamy nasze prawa i gotowi jesteśmy o nie walczyć, dopóty jesteśmy wolnymi ludźmi – mówi szefowa KOD.

Wolni Ludzie z Opola żądają veta w sprawie LexCzarnek. Zebranie Rodziców w niedzielę

LexCzarnek to niezwykle szkodliwy dla edukacji akt prawny. Wejście w życie uchwalonej ustawy oznacza zamknięcie szkoły i odebranie młodym ludziom możliwości zdobywania wiedzy na takim poziomie, jak w innych państwach europejskich. Pozbawienie rodziców i opiekunów prawnych władzy rodzicielskiej nad uczniami i przekazanie jej w ręce urzędników wybieranych przez partię polityczną praktycznie pozbawi społeczność szkolną dodatkowych możliwości doskonalenia talentów i umiejętności uczennic oraz uczniów. Oddanie w ręce kuratora oświaty, osoby powiązanej z obozem rządzącym, podejmowania jednoosobowo decyzji, które organizacje pozarządowe będą mogły przeprowadzić zajęcia pozalekcyjne spowoduje, że takie rozstrzygnięcie w większości będzie się odbywać tylko na podstawie przesłanek polityczno-ideologicznych. Najbardziej na „Lex Czarnek” ucierpią dzieci z mniejszych miejscowości, które ze względu na wykluczenie komunikacyjne często nie mają możliwości korzystania z dodatkowych, rozwijających zajęć. Wątpliwości budzi także konstytucyjność nowego prawa, w tym w związku z artykułami 16 i 48 Ustawy Zasadniczej. Wprowadzane zmiany legislacyjne negatywnie odbiją się również na prestiżu zawodu nauczycielskiego. Obecnie mamy w Polsce duży problem z zachęceniem młodych osób po studiach do nauczania w szkołach, przez co występują w tym zawodzie problemy kadrowe, a średnia wieku nauczycieli wynosi 47 lat. Niestety, pomimo licznych apeli ze strony uczennic i uczniów, nauczycielek i nauczycieli, dyrektorów, samorządów, organizacji pozarządowych oraz posłanek i posłów opozycji, większość sejmowa zdecydowała o wprowadzeniu „Lex Czarnek”, które stawia kuratora nad rodzicem i pozbawia szkoły autonomii.

Wolni Ludzie z Opola żądają veta w sprawie LexCzarnek. Zebranie Rodziców w niedzielę

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.