Wokaliści, instrumentaliści, tancerze , a także Chór Mieszany, Orkiestra Dęta i Orkiestra Symfoniczna wykonali w czwartek i piątek spektakl muzyczny „Wolność kocham i rozumiem”. Wydarzenie odbyło się w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu. 

Wydarzenie wpisało się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i było współorganizowane z Niepubliczną Szkołą Baletową Szkoła Sztuki Tańca Ramada Opole oraz Szkołą Podstawową TAK z Opola.

Publiczność wysłuchała dzieł m.in. Chopina, Kilara, Szymanowskiego i Niewiadomskiego, a spektakl połączył elemty muzyki i sztuki.

W nawiązaniu do tytułu wydarzenia nie mogło zabraknąć utworu „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni w wykonaniu Wojciecha Machonia, nauczyciela SP TAK i zespołu złożonego z uczniów PSM.

Tematyką spektakl nawiązywał m.in. do Legionów Polskich i postaci Józefa Piłsudskiego.

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.