W opolskim sztabie WOŚP trwają przygotowania do 29. Finału WOŚP. Zapytaliśmy o szczegóły „Orkiestry”, która w roku 2021 odbędzie się w niedzielę 31 stycznia.

Pierwotnie Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał się odbyć 10 stycznia. Data ta uległa jednak przesunięciu po ogłoszeniu przez rząd kwarantanny narodowej i związanymi z nią obostrzeniami. W tej sytuacji Fundacja WOŚP przeniosła 29. Finał WOŚP na 31 stycznia.

– Najważniejsze, że impreza się odbędzie i będziemy widoczni – mówi Agnieszka Wiosna, rzecznik prasowy sztabu WOŚP w Opolu.

W tym roku na ulicach Opola kwestować będzie niemal 300 osób.

– Zapisy się już zakończyły, otrzymaliśmy identyfikatory – mówi, dodając, że podczas 29. Finału kwestować będzie około 100 osób mniej niż w ubiegłej edycji „Orkiestry” Jurka Owsiaka.

29. Finał WOŚP w Opolu. Co w programie?
Tradycyjnie opolanie są zaproszeni do kibicowania wszystkim uczestnikom biegu „Policz się z cukrzycą”, imprezy propagującej aktywny tryb życia, informującej o zagrożeniach jakie niesie ze sobą cukrzyca, o tym jak jej uniknąć.
– To już dziewiąta edycja biegu w Opolu – mówi Agnieszka Wiosna. – Zaczynamy w południe z placu Wolności, a meta biegu stanie przy amfiteatrze.
Dodatkowo opolski WOŚP zapowiada imprezy towarzyszące w formule online. Będzie można je śledzić po zakończeniu biegu na oficjalnym profilu WOŚP Opole na Facebooku. W programie m.in. warsztaty oraz koncert w MDK-u przy ulicy Targowej w Opolu – bez udziału publiczności.
– Przez pandemię finał nie odbędzie się w tradycyjnej formule, ale chcemy zaprosić wszystkich do wspólnej zabawy. W sieci pokażemy koncert z udziałem utalentowanych opolskich muzyków, których w naszym mieście nie brakuje. Postanowiliśmy ich dostrzec podczas naszego Finału – zapowiada Wiosna.
Jak poznać wolontariusza WOŚP, jak wygląda prawidłowo oznakowana puszka i w jaki sposób odbędzie się zbiórka? O tym, więcej w materiale wideo. 

WOŚP 2021. „Najważniejsze, że będziemy grać” [WIDEO]

 Fot. Anna Konopka
Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Jeden komentarz

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.