Ruszyły zapisy na wolontariuszy opolskiego sztabu WOŚP. W dniu 32. Finału (28 stycznia 2024r) na ulicach miasta będzie mogło kwestować 350 osób. Nie czekaj, zapisz się już dziś. 

Zapisy prowadzimy do wyczerpania limitu miejsc lub do 03.12.2023r. Wolontariuszem może być każdy, z tym, że do 16 roku życia niezbędny jest pełnoletni opiekun. Zapisy odbywają się online, tak jak miało to miejsce w latach ubiegłych (iwolontariusz.wosp.org.pl) – informuje Agnieszka Wiosna ze sztabu WOŚP Opole.

Pakiety wolontariusza będą wydawane w tygodniu przedfinałowym, wtedy też określony zostanie rejon kwestowania. Puszka będzie do odbioru w niedzielę (28 stycznia), w przyszłym roku wolontariusze wrócą też do wspólnego zdjęcia w parku przy MDK.

WOŚP Opole, ruszyły zapisy na wolontariuszy. Nie zwlekaj, jest tylko 350 miejsc

W sobotę (25 listopada) wystartują zapisy na Opolski Bieg „Policz się z cukrzycą” za pośrednictwem strony zmierzymyczas.pl.

Ważne jest, aby zapoznać się z regulaminem przy zapisach, osoby poniżej 18 roku życia potrzebują zgody opiekuna. Osoby poniżej 16 roku życia muszą być pod opieką osoby pełnoletniej. Niezbędne będzie wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia. Jeśli osoba zapisana nie będzie mogła wziąć udziału w biegu to jest możliwość przepisania numeru startowego za opłatą 10zł. Biuro zawodów będzie otwarte w tygodniu przedfinałowym oraz w dniu finału w wyznaczonych godzinach. Trasa biegu jest jeszcze ustalana.

Od wczoraj przedsiębiorcy, którzy chcą, aby w ich firmie stała puszka, mogą wypełnić formularz online (iwolontariusz.wosp.org.pl). Puszki mogą stać w firmach od 11.12.2023r., a po odbiór puszki można się umówić wcześniej, indywidualnie ze Sztabem WOŚP w Opolu.

Pierwsze aukcje na allegro wystartują 4 grudnia i część z nich będzie aktywna jeszcze 2 tygodnie po Finale.

Od jakiegoś czasu zbieramy fanty na licytację, jeśli firmy oraz osoby indywidualne chciałyby przekazać jakieś gadżety to my serdecznie zapraszamy – dodaje Agnieszka Wiosna.

Motto 32. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy brzmi: „Tu wszystko gra OK!”. Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych. Celem Finału jest zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.