Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Opolu zapraszają na prezentację Tomasza Kuby Kozłowskiego z Domu Spotkań z Historią w Warszawie. Środa (04 października) o godz. 17.00 w namiocie w ogrodzie WBP w Opolu.

Spotkanie realizowane w ramach wniosku Spotkania z Historią, poprowadzi Agnieszka Zientarska.


Spotkanie poświęcone będzie niemieckiej agresji na Polskę oraz działaniach Luftwaffe i Wehrmachtu na ziemiach wschodnich II Rzeczypospolitej we wrześniu 1939 roku.

Opowieść o bombardowaniu lotnisk, linii kolejowych i dróg, atakach na miasta i transporty uchodźców, zbrodniach Luftwaffe w Komarnie i Werchracie oraz Wehrmachtu w Uryczu, walkach pod Kobryniem, oblężeniu Brześcia nad Bugiem, obronie Lwowa, bitwach pod Jaworowem i w lasach Janowskich oraz słynnej paradzie zwycięstwa Wehrmachtu i Armii Czerwonej w Brześciu w dniu 22 września 1939 roku ilustrowana będzie oryginalną ikonografią z epoki. Zapraszamy do udziału w spotkaniu.

Wykład Tomasza Kuby Kozłowskiego w namiocie w ogrodzie WBP

* Informujemy, że spotkania organizowane przez WBP w Opolu są rejestrowane oraz fotografowane. Materiały służą realizacji celów statutowych i promocyjnych, w tym publikowaniu na stronie www, w social mediach i wydawnictwach WBP w Opolu.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie