Matematyka, niemiecki, angielski podstawowy i rozszerzony angielski – uczniowie Publicznego Gimnazjum w Starych Siołkowicach w czterech częściach egzaminu osiągnęli wyniki lepsze od średniej krajowej.

W pierwszym dniu egzaminu (19.04) uczniowie napisali część humanistyczną z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. Średnia procentowa gimnazjum z Starych Siołkowic wyniosła 56,5%, natomiast kraju 59%. Tego samego dnia młodzież przystąpiła do testu z zakresu języka polskiego. Siołkowice osiągnęły wynik 67,1%, a kraj 69%.

Drugi dzień (20.04) sprawdził wiedzę z zakresu przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki. Młodzież z Siołkowic uzyskała odpowiednio: 50,9%, 48,1%. Wynik z przyrody w kraju wynosi 52%. A z matematyki 47%. I tutaj gimnazjum w Siołkowicach osiągnęło średni  wynik wyższy niż reszta Polski. Zdobyło jeden procent więcej.

Wiedzę językową uczniowie przełożyli na papier w piątek 21.04. Ten dzień okazał się najlepszy dla siołkowickiej młodzieży. We wszystkich częściach zdobyli oni więcej procent niż rówieśnicy. 41% to wynik kraju z zakresu języka niemieckiego. Nasza miejscowa młodzież  zdobyła prawie trzydzieści procent więcej, bo aż 69,2%. Angielski podstawowy w Siołkowicach wyniósł 68,7%, a kraju 67%. Natomiast średnia z rozszerzonego angielskiego u siołkowickich gimnazjalistów wyniosła 57,3%. Kraj uzyskał 49%.

– Bałem się tegorocznego egzaminu. Wiele osób mówiło, że w tym roku będzie wysoki poziom. Jak się okazało nie było tak źle. Wyniki mnie zadowalają. W końcu osiągnąłem dwa najwyższe wyniki w szkole. Język angielski na poziomie podstawowym napisałem na 100%, a rozszerzenie na 90%. Jestem z siebie bardzo zadowolony, ale czuję pewien niedosyt. W pozostałych przedmiotach liczyłem na odrobinę wyższe wyniki – relacjonuje Adam Wlazło, uczeń siołkowickiego gimnazjum.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie