Zaraz po świętach (15 kwietnia) o godz. 17.00 zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa i szkiców Łukasza Hofmana. Wystawę będzie można podziwiać w Galerii „STUDNIA” w Krapkowicach przy ul. Młyńskiej 3.

Wystawa będzie przedstawiać prace wykonywane rożnymi technikami. Pojawi się malarstwo akrylowe i szkice piórkiem oraz rysunki wykonywane brązowym ołówkiem.

Szkice piórem to jeden z najstarszych sposobów tworzenia rysunków, który sięga nawet czasów starożytnych Egipcjan i Chińczyków. Pióro, jako narzędzie do pisania i rysowania, zostało wynalezione ponad 5000 lat temu i od tego czasu ciągle ewoluowało, stając się jednym z najważniejszych narzędzi artystycznych. Szkice piórkowe były szczególnie popularne wśród artystów renesansowych, takich jak Leonardo da Vinci, Michelangelo czy Rafael. Obecnie wiele artystów wciąż używa tej techniki, a szkice piórkowe stały się cenną częścią dziedzictwa artystycznego.

W wolnym czasie robię to co lubię, a lubię rysować i malować – mówił Łukasz Hofman.

Wystawę będzie można podziwiać do połowy maja.Wystawa Łukasza Hofmana w Galerii „STUDNIA” w Krapkowicach

Portal Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".