Zwycięzcą tegorocznej IV edycji biegu przełajowego „Wzgórzowa 13” został Mieszko Antoniak z Opola. Dystans 13 km pokonał w czasie 54 minut – ustanawiając tym samym nowy rekord trasy.

„Wzgórzowa 13” zdobytaNa starcie czwartej edycji biegu w Chrząszczycach stanęło 214 zawodników w kategorii open oraz piętnaście trzyosobowych sztafet. Trasa biegu to w większości teren poligonu (Winów) przylegającego do Chrząszczyc, stąd jest ona trudna technicznie z mnóstwem podbiegów i grząskim podłożem. Co nawet dla dobrze przygotowanych biegaczy nie jest łatwym wyzwaniem.

Najlepiej z tymi warunkami poradził sobie Mieszko Antoniak, który pokonał dystans 13 kilometrów w 54 min. Natomiast zwycięska sztafeta biegu pn. „Zbieranina” (M. Antoniak, D. Hryniów, W.Knop) dobiegła do mety w czasie 00:58,36. Opowiecie.info reprezentowała sztafeta w składzie:  Katarzyna Szajca, Krzysztof Glied i Jakub Strumiński, uzyskali siódma lokatę z czasem 01.13,36 na piętnaście startujących ekip.

„Wzgórzowa 13” zdobytaBieg „Wzgórzowa 13” w Chrząszczycach to przede wszystkim doskonała atmosfera i tradycyjnie wspaniała organizacja. Bieg przygotowywany jest od czterech lat przez firmy COVEBO, Struxi Deweloper i Stowarzyszenie Bieg Opolski. Dzisiejszej imprezie towarzyszyła wyjątkowo słoneczna pogoda, która przyciągnęła wiele osób. Z myślą o rodzinach organizatorzy przygotowali zabawę terenową dla dzieci z wykorzystaniem GPS, były nagrody i grill.

Kolejny bieg za rok, już teraz jako uczestnicy zapraszamy.

Opowiecie.info objęło patronatem bieg  „Wzgórzowa 13”. Galeria z biegu w poniedziałek.