Formacja taneczna „Hałas”, zrzeszająca dzieci z gminy Chrząstowice oraz Tarnów Opolski, wystąpiła w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Swoim pokazem uświetniła ślubowanie olimpijczyków, którzy jako ostatni wylecieli na Igrzyska Olimpijskie odbywające się w Pjongczangu.

Byli to zawodnicy oraz kadra trenerska w snowboardzie. Wydarzenie miało miejsce w niedzielę, 11 lutego 2018 r. Dla tancerzy z grupy „Hałas” wyjazd do stolicy i spotkanie z olimpijczykami było nagrodą w konkursie „Sportbonus Dzieciom”. Nasi tancerze zdobyli w nim najwięcej głosów z trójki zwycięzców. W trwającej od października 2017 r. zabawie wzięło udział 3 tys. klubów i szkół z całego kraju, na które zagłosowało ponad 120 tys. osób.

W Warszawie „Hałas” na czele z trenerką i głównym choreografem, którym jest Danuta Kampa, zaprezentował się w składzie: Anna Ciecior, Magdalena Duda, Małgorzata Golombek, Marcelina Grobarek, Wiktoria Habdas, Martyna Kanas, Natalia Klimek, Wiktoria Klimek, Małgorzata Komandzik, Marta Komandzik, Natalia Łach, Julia Mateja, Maja Mateja, Wiktoria Mielczarek, Dominika Morzyk, Katarzyna Pancerz, Agnieszka Regiec, Izabela Rożen, Julia Wrzeciono, Julia Włochowicz, Alicja Wzorek oraz Szymon Serafin. Zespołowi towarzyszyła Anita Golombek, która zajmowała się przygotowaniem rekwizytów oraz kostiumów tanecznych, aby zespół mógł pokazać się na najwyższym poziomie. I tak się stało. „Hałas” zaprezentował układ „Ptaki” – choreografię uzyskującą bardzo wysokie notowania w wielu ogólnopolskich turniejach tanecznych. Pokaz był niezwykłym przeżyciem dla olimpijczyków, ich trenerów, władz Polskiego Komitetu Olimpijskiego, zgromadzonej publiczności oraz dziennikarzy, którzy po kilkunastu sekundach nie mogli oderwać się od kamer i aparatów fotograficznych. Na końcu nagrodzono tancerzy gromkimi brawami, traktując ich jak sportowców najwyższej klasy.

Poza spotkaniem z olimpijczykami i występem, wyjazd tancerzy wiązał się też z takimi atrakcjami, jak zwiedzanie Stadionu Narodowego oraz muzeum polskiego sportu, po którym oprowadził członek złotej ekipy pięcioboistów z IO w Barcelonie w 1992 roku, Dariusz Goździak, oraz wielokrotna medalistka świata oraz rekordzistka świata na dystansie 100 m przez płotki, Grażyna Rabsztyn.

Program Sportbonus Dzieciom powstał z myślą o wsparciu klubów sportowych działających na terenie całego kraju. Jego ambasadorami są najznakomitsze postaci polskiego sportu, zarówno sportowcy, jak i trenerzy. W jego ramach zdobyć można wiele nagród w postaci kuponów na sprzęt sportowy, treningi ze sportowcami oraz zimowiska dla grup. Program trwał będzie przez cały rok 2018. Przez ten okres Formacja Taneczna „Hałas” może pozyskiwać środki finansowe za pomocą odpowiedniej aplikacji internetowej. Szczegóły na www.sportbonus.pl

Przygoda ze SPORTBONUSEM należy do jednej z najciekawszych przygód zespołu, tym bardziej że w jej realizacji bierze udział duża część naszej społeczności lokalnej, rodzice oraz sami tancerze. W imieniu grupy „Hałas” dziękujemy wszystkim za oddane głosy oraz transakcje wykonane na rzecz naszego zespołu!

Inf. Anna Kurc, Danuta Kampa

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie