Dzięki współpracy Politechniki Opolskiej i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Chróścicach oraz z okazji obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu, w piątek (7 października) odbyły się pierwsze zajęcia sportowe dla uczniów. W chróścickiej placówce gościli zawodnicy Klubu Piłki Ręcznej Gwardia Opole, którzy poprowadzili lekcje wychowania fizycznego. 

Współpraca Politechniki Opolskiej (Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii) oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Chróścicach ma na celu przede wszystkim promować sport, zachęcać do dbania o kondycją fizyczną i własne zdrowie. W ramach tej współpracy, organizowane będą różnego rodzaju inicjatywy edukacyjne i sportowe: konferencje, eventy, zawody, badania naukowe, warsztaty i wiele innych.

– Taka współpraca to obopólna korzyść zarówno dla studentów Politechniki Opolskiej, jak i dla uczniów naszej placówki. – mówiła Dorota Lewandowska-Jaroń, p.o. dyrektora  Publicznej Szkoły Podstawowej w Chróścicach. – Jako szkoła, zawsze umożliwiamy uczniom wychodzenie poza ramy chrościckiego budynku, gdyż to znacznie ułatwia rozwój dzieci i młodzieży. Niedawno podpisane porozumienie, w sprawie wspólnego działania na rzecz promocji sportu, jest dla nas bardzo ważne. Dzisiaj odbyło się pierwsze z cyklu spotkań w ramach naszej współpracy. Odwiedzili nas zawodnicy drużyny Gwardii Opole. To ogromne wyróżnienie.

Uczniowie biorący udział w lekcjach wychowania fizycznego prowadzonych przez zawodników klubu Piłki Ręcznej Gwardii Opole uczestniczyli m.in. w rozgrzewce, wyścigach rzędów, czy innych grach i zabawach sportowych.

– Jestem bardzo dumny z tego, że w chróścickiej placówce zagościła drużyna ekstraklasy Gwardii Opole. Liczę na to, że te zajęcia działają niczym magnes, który zachęca uczniów do uprawiania sportu – przyznał Marcin Kondziela, nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznej Szkole Podstawowej w Chróścicach i koordynator współpracy między Politechniką Opolską, a chróścicką placówką. Chcemy zaprosić do naszej szkoły znanych sportowców m.in. z Politechniki Opolskiej. Co roku przychodzą do nas  praktykanci wychowania fizycznego a z kolei nasi nauczyciele mają okazję uczestniczyć w szkoleniach edukacyjnych, które odbywają się na Politechnice. Ta współpraca jest więc wspaniałą wymianą doświadczeń.

W ostatnim czasie szkoła w Chróścicach podpisała także porozumienie z Uniwersytetem Opolskim. Wszystko to dla dobra uczniów. – Mam nadzieję, że dzięki współpracy z uczelniami wyższymi uczniowie śmielej wybiorą swój własny, wymarzony kierunek studiów oraz, że pozbędą się obaw związanych z podjęciem tej ważnej decyzji – dodała dyrektor PSP w Chróścicach.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.