Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu uruchamia gabinet pediatryczny, w którym dzieci będą kwalifikowane do szczepienia przeciwko Covid-19.

Z myślą o najmłodszych pacjentach, korzystających ze szczepień przeciwko Covid-19 (obecnie, zgodnie z narodowym programem, szczepić można dzieci od 12 roku życia), USK uruchomi w lipcowe środy gabinet, w którym kwalifikację przeprowadzać będzie pediatra.

Z możliwości takich konsultacji skorzystać będzie można w środy 14, 21, 28 lipca, w godzinach od 15.00 do 19.00.

– Jeśli zainteresowanie tymi konsultacjami będzie większe, zaplanujemy kolejne środowe dyżury pediatrów w naszym punkcie – deklaruje Małgorzata Czukiewska, zastępca koordynatora ds. szczepień przeciwko Covid-19 w USK.

Od poniedziałku 12 lipca zmienia się natomiast organizacja pracy punktu szczepień w USK. W poniedziałki, środy, piątki i soboty będzie czynny od 8.00 do 15.00, natomiast we wtorki i czwartki – od 15.00 do 20.00.

– W związku z dużą liczbą zaszczepionych już mieszkańców Opola i mniejszą liczbą rejestrujących się nowych osób na szczepienia, podjęliśmy decyzję o reorganizacji punktu, co pozwoli przekierować personel medyczny zaangażowany w szczepienia do innych zadań – wyjaśnia Małgorzata Czukiewska. – Ułatwi to także planowanie pracy w rozpoczynającym się sezonie urlopowym.

Punkt szczepień w USK przy al. Witosa 26 rozpoczął działalność pod koniec stycznia br. Znajduje się w budynku głównym, na poziomie -1, do którego prowadzi wejście od strony parkingu głównego lub ulicy Górnej. Droga do niego jest oznaczona niebieskimi strzałkami z napisem „do punktu szczepień”.

Rejestracja na szczepienia przeciwko w USK prowadzona jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–14.00. W poniedziałek, wtorek, środę i piątek pod nr. tel. 77 45 20 511, 77 45 20 512, 665 995 992, natomiast w czwartek – pod nr, tel. 77 45 20 511, 77 45 20 512.

Do rejestracji potrzebne jest: imię, nazwisko, PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który pacjent będzie otrzymywał powiadomienia w sprawie terminu szczepienia.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarstwo, moja miłość, tak było od zawsze. Próbowałam się ze dwa razy rozstać z tym zawodem, ale jakoś bezskutecznie. Przez wiele lat byłam dziennikarzem NTO. Mam na swoim koncie książkę „Historie z palca niewyssane” – zbiór moich reportaży (wydrukowanie ich zaproponował mi właściciel wydawnictwa Scriptorium). Zdobyłam dwie (ważne dla mnie) ogólnopolskie nagrody dziennikarskie – pierwsze miejsce za reportaż o ludziach z ulicy. Druga nagroda to też pierwsze miejsce (na 24 gazety Mediów Regionalnych) – za reportaż i cykl artykułów poświęconych jednemu tematowi. Moje teksty wielokrotnie przedrukowywała Angora, a opublikowałam setki artykułów, w tym wiele reportaży. Właśnie reportaż jest moją największą pasją. Moim mężem jest też dziennikarz (podobno nikt inny nie wytrzymałby z dziennikarką). Nasze dzieci (jak na razie) poszły własną drogą, a jeśli już piszą, to wyłącznie dla zabawy. Napisałam doktorat o ludziach od pokoleń żyjących w skrajnej biedzie, mam nadzieję, że niedługo się obronię.