Wspieraj wolne media

Jak co roku, decyzją biskupa Andrzeja Czai w parafiach Diecezji Opolskiej nastąpią zmiany. Część wikarych zmieni miejsce posługi, kilku obejmie funkcje proboszczów, a ze względu na ograniczoną liczbę duchownych, pewne parafie zostaną połączone. 

Proboszczowie, którzy osiągnęli wiek emerytalny ustępują ze swoich stanowiska, a ich miejsce zajmują młodsi kapłani. Również co mniej więcej cztery lata księża wikariusze zmieniają miejsce swojej posługi, po to by poznać specyfikę i charakter różnych parafii w naszej diecezji – mówi ks. Joachim Kobienia, rzecznik prasowy Diecezji Opolskiej.

W tym roku wyjątkowe jest łączenie pewnych parafii, w Diecezji Opolskiej dojdzie do sześciu takich połączeń. Jest to związane np. ze śmiercią obecnego tam proboszcza lub zwyczajnie parafie te są niewielkie. Więcej o powodach łączenia parafii w naszym artykule: W diecezji opolskiej brakuje księży, więc trzeba połączyć sześć parafii

Musimy stawiać czoła wyzwaniom jakie stawia przed nami sytuacja. Ksiądz Biskup podejmuje decyzje, kapłanów rzeczywiście jest nieco mniej. Dlatego też trzeba wprowadzać zmiany jak m.in łączenie parafii. Ze swojej strony wszystkim duchownym życzę wiele błogosławieństwa Bożego, ale przede wszystkim wiele radości z pełnienia posługi duszpasterskiej wśród wiernych, do których zostają wysłani. To nowe wyzwania, ale tym samym możliwość do odkrywania i rozwijania talentów – podsumowuje ks. Joachim Kobienia.

Zmiany w Diecezji Opolskiej na stanowiskach proboszczów: 

  • Ks. Paweł Adamus – mianowany z dniem 24 sierpnia proboszczem parafii Narodzenia NMP w Centawie i odwołany z urzędu proboszcza parafii Św. Szymona i Judy Tadeusza w Jędrzejowie.
  • Ks. Franciszek Bieniek MI – odwołany z dniem 22 sierpnia z urzędu proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP w Białej oraz z urzędu dziekana dekanatu Biała.
  • Ks. Zygmunt Czech – mianowany z dniem 24 sierpnia proboszczem ex currendo parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grodzisku, przy jednoczesnym zachowaniu urzędu proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krośnicy.
  • Ks. Marcin Dobrzański – mianowany z dniem 24 sierpnia administratorem parafii Św. Jerzego w Kamienicy oraz proboszczem ex currendo parafii Wszystkich Świętych w Starym Paczkowie, przy jednoczesnym zachowaniu urzędu proboszcza parafii Wszystkich Świętych w Starym Paczkowie.
  • Ks. dr Mariusz Drygier – mianowany z dniem 1 lipca proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kątach Opolskich.
  • Ks. Andrzej Flak – mianowany z dniem 24 sierpnia proboszczem parafii Św. Jadwigi Śl. i Św. Jacka w Biskupicach i odwołany z funkcji wikariusza parafii Bożego Ciała w Oleśnie oraz funkcji dekanalnego duszpasterza młodzieży dekanatu Olesno.
  • Ks. Tomasz Fortalski – mianowany z dniem 24 sierpnia proboszczem parafii Św. Jakuba Apostoła w Skorogoszczy i odwołany z urzędu proboszcza parafii Trójcy Świętej w Ściborzycach Małych oraz z funkcji dekanalnego duszpasterza LSO dekanatu Głubczyce.
  • Ks. Adam Gromada – mianowany z dniem 24 sierpnia proboszczem parafii Św. Wawrzyńca w Kolnicy i odwołany z funkcji wikariusza parafii Św. Zygmunta i Św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu oraz z funkcji dekanalnego duszpasterza młodzieży dekanatu Koźle.
  • Ks. Sławomir Krawczyk – mianowany z dniem 24 sierpnia proboszczem parafii Trójcy Świętej w Opawicy i odwołany z funkcji wikariusza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie oraz z funkcji dekanalnego duszpasterza młodzieży i liturgicznej służby ołtarza dekanatu Kamień Śląski.
  • Ks. Piotr Kuc – mianowany z dniem 24 sierpnia administratorem ex currendo parafii Św. Jadwigi Śląskiej w Bolesławiu.
  • Ks. Daniel Leśniak – mianowany z dniem 1 lipca proboszczem parafii Narodzenia NMP w Głubczycach. Tym samym odwołany z funkcji ojca duchownego w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu, Penitencjarza Kościoła Katedralnego w Opolu oraz duszpasterza osób niedosłyszących rejonu Opolskiego.
  • Ks. Mariusz Pełechaty – mianowany z dniem 24 sierpnia proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Zębowicach i odwołany z urzędu proboszcza parafii Trójcy Świętej w Opawicy.
  • Ks. Janusz Rył – mianowany z dniem 24 sierpnia proboszczem parafii Św. Jana Nepomucena w Kosorowicach i odwołany z urzędu proboszcza parafii Św. Wawrzyńca w Kolnicy.
  • Ks. Tomasz Skowron – mianowany z dniem 24 sierpnia proboszczem ex currendo parafii Trójcy Świętej w Ściborzycach Małych, przy jednoczesnym zachowaniu urzędu proboszcza parafii Św. Jana Chrzciciela w Pomorzowicach.
  • Ks. Tomasz Struzik – mianowany z dniem 24 sierpnia proboszczem parafii Św. Wawrzyńca w Głuchołazach i odwołany z urzędu proboszcza parafii Św. Jakuba Apostoła w Skorogoszczy oraz wicedziekana dekanatu Niemodlin i funkcji dekanalnego duszpasterza katechetów i animatorów.
  • O. Ignacy Szczytowski OFM – odwołany z dniem 19 sierpnia z urzędu proboszcza parafii Św. Paschalisa w Raciborzu.
  • Ks. Gerard Tyralla – mianowany z dniem 25 maja proboszczem parafii Św. Jana Chrzciciela w Zimnicach Wielkich.
  • Ks. Mariusz Wardęga MI – mianowany z dniem 23 sierpnia proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Białej.
  • Ks. Tomasz Wrona – mianowany z dniem 24 sierpnia proboszczem parafii Św. Szymona i Judy Tadeusza w Jędrzejowie i odwołany z funkcji wikariusza parafii Matki Bożej w Raciborzu.
  • Ks. Zbigniew Zalewski – mianowany z dniem 24 sierpnia proboszczem ex currendo parafii Narodzenia NMP w Kierpniu, przy jednoczesnym zachowaniu urzędu proboszcza parafii Św. Michała Archanioła w Pisarzowicach.
  • Ks. Józef Zwarycz – mianowany z dniem 24 sierpnia proboszczem parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bielicach i odwołany z urzędu proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP w Zębowicach.
  • O. Cherubin Żyłka OFM – mianowany z dniem 19 sierpnia proboszczem parafii Św. Paschalisa w Raciborzu.

Wikariusze, którzy zmienią miejsce posługi:

  • Ks. Markus Bengsz – mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem parafii Św. Zygmunta i Św. Jadwigi Śl. w Kędzierzynie-Koźlu i odwołany z funkcji wikariusza parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu.
  • Ks. Hubert Bieniek MI – odwołany z dniem 22 sierpnia z funkcji wikariusza parafii Wniebowzięcia NMP w Białej.
  • O. Kaziemierz Bojnicki OFM – mianowany z dniem 19 sierpnia wikariuszem parafii Św. Franciszka z Asyżu w Borkach Wielkich.
  • Ks. Vitalij Burko – mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem parafii Św. Antoniego w Zdzieszowicach.
  • Ks. Marcin Fikus – mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Leśnicy oraz skierowany do posługi wobec osób niesłyszących dla miasta Strzelce Opolskie i jego okolic, i odwołany z funkcji wikariusza parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Kluczborku oraz z funkcji dekanalnego duszpasterza niesłyszących rejonu kluczborskiego.
  • Ks. Jakub Furca – mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem parafii Św. Wita, Modesta i Krescencji w Pietrowicach Wielkich i odwołany z funkcji wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu oraz z funkcji dekanalnego duszpasterza LSO dekanatu Opole.
  • Ks. Wiesław Hus CMSA – mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem parafii Św. Zygmunta i Św. Jadwigi Śl. w Kędzierzynie-Koźlu i odwołany z funkcji wikariusza parafii Wniebowzięcia NMP w Krapkowicach.
  • Ks. Stanisław Janowiak CM – mianowany z dniem 1 lipca wikariuszem parafii Św. Michała Archanioła w Grodkowie.
  • Ks. Michał Kaczówka – mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem parafii Św. Michała Archanioła w Prudniku i odwołany z funkcji wikariusza parafii Św. Wawrzyńca w Głuchołazach oraz z funkcji dekanalnego duszpasterza młodzieży dekanatu Głuchołazy.
  • Ks. Łukasz Klęczar – mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku i odwołany z funkcji wikariusza parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu.
  • Ks. Piotr Kłonowski – mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Opolu i odwołany z funkcji wikariusza parafii Św. Jana Apostoła w Paczkowie.
  • Ks. Paweł Knop – mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Raciborzu i odwołany z funkcji wikariusza parafii Trójcy Świętej w Leśnicy oraz z funkcji duszpasterza niesłyszących dla miasta Strzelce Opolskie i jego okolic.
  • O. Szymon Kogut OFM – mianowany z dniem 19 sierpnia wikariuszem parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Zawadzkiem.
  • Ks. Tadeusz Komorek – mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem parafii Św. Jana Apostoła w Paczkowie i odwołany z funkcji wikariusza parafii Św. Bartłomieja Apostoła w Głogówku oraz z funkcji dekanalnego duszpasterza młodzieży dekanatu Głogówek, oraz z funkcji koordynatora kędzierzyńskiego rejonu duszpasterstwa młodzieży.
  • Ks. Godfred Koranteng SVD – odwołany z dniem 31 sierpnia z funkcji wikariusza parafii MB Bolesnej w Nysie.
  • Ks. Mateusz Kozielski – mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem parafii Św. Karola Boromeusza w Opolu i odwołany z funkcji wikariusza parafii Św. Jana Chrzciciela w Ozimku.
  • Ks. Mariusz Kubów SJ – mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem parafii Św. Mikołaja i Franciszka Ksawerego w Otmuchowie.
  • Ks. Wojciech Kuzyszyn – mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzeniu Wielkim i odwołany z funkcji wikariusza parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku.
  • O. Wiktor Lata OFM – mianowany z dniem 19 sierpnia wikariuszem parafii Św. Paschalisa w Raciborzu i odwołany z funkcji wikariusza parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Zawadzkiem.
  • O. Makary Lika OFM – odwołany z dniem 19 sierpnia z funkcji wikariusza parafii Św. Franciszka z Asyżu w Borkach Wielkich.
  • Ks. Daniel Litwin – mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem parafii Matki Bożej w Raciborzu i odwołany z funkcji wikariusza parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Opolu.
  • Ks. Hubert Łucjanek SVD – odwołany z dniem 1 września z funkcji wikariusza parafii MB Bolesnej w Nysie.
  • Ks. Tomasz Łuczkowski – mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu i odwołany z funkcji wikariusza parafii Św. Michała Archanioła w Prudniku.
  • Ks. Tomasz Maintok – mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem parafii Św. Michała Archanioła w Prudniku i odwołany z funkcji wikariusza parafii Św. Antoniego w Zdzieszowicach oraz z funkcji dekanalnego duszpasterza LSO i młodzieży dekanatu Leśnica.
  • Ks. Mateusz Mandalka – mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem parafii Św. Bartłomieja Apostoła w Głogówku i odwołany z funkcji wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Prudniku.
  • Ks. Michael Muskała – mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Krapkowicach i odwołany z funkcji wikariusza parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzeniu Wielkim.
  • Ks. Zygmunt Nagel – mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie i odwołany z funkcji administratora parafii Narodzenia NMP w Głubczycach oraz z funkcji kapelana Zakladu Karnego w Głubczycach.
  • Ks. Mariusz Ołdak – mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem parafii Narodzenia NMP w Głubczycach i odwołany z funkcji wikariusza parafii Św. Wita, Modesta i Krescencji w Pietrowicach Wielkich.
  • Ks. Jan Pander – mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem parafii Św. Jana Chrzciciela w Ozimku i odwołany z funkcji wikariusza parafii Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie oraz z funkcji dekanalnego duszpasterza LSO i młodzieży dekanatu Niemodlin.
  • Ks. Jacek Piątek CM – odwołany z dniem 1 lipca z funkcji wikariusza parafii Św. Michała Archanioła w Grodkowie.
  • O. Krzysztof Potempa OFM – odwołany z dniem 19 sierpnia z funkcji wikariusza parafii Św. Elżbiety Węgierskiej w Nysie.
  • Ks. Leszek Rychlik – mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem parafii Św. Andrzeja Apostoła w Ujeździe i odwołany z funkcji wikariusza parafii Wniebowzięcia NMP w Krapkowicach oraz z funkcji dekanalnego duszpasterza LSO dekanatu Krapkowice.
  • Ks. Dawid Sichma – mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem parafii Matki Bożej w Raciborzu i odwołany z funkcji wikariusza parafii Św. Andrzeja Apostoła w Ujeździe oraz z funkcji dekanalnego duszpasterza młodzieży dekanatu Ujazd.
  • Ks. Janusz Sobiś – mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Krapkowicach i odwołany z funkcji wikariusza parafii Św. Mikołaja i Św. Franciszka Ksawerego w Otmuchowie.
  • Ks. Tomasz Szczeciński – mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu i odwołany z dniem 1 lipca z funkcji diecezjalnego egzorcysty.
  • O. January Śliwa OFM – mianowany z dniem 19 sierpnia wikariuszem parafii Św. Elżbiety Węgierskiej w Nysie.
  • Ks. Grzegorz Tęczar SJ – mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Opolu i odwołany z funkcji wikariusza parafii Św. Piusa X Papieża i Św. Marii Goretti w Kędzierzynie-Koźlu.
  • Ks. Waldemar Wołowski MI – mianowany z dniem 23 sierpnia wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Białej.
  • Ks. Mateusz Zajdel – mianowany z dniem 24 sierpnia wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie i odwołany z funkcji wikariusza parafii Św. Michała Archanioła w Prudniku oraz z funkcji dekanalnego duszpasterza LSO dekanatu Prudnik.
  • Ks. Stanisław Zioła – mianowany z dniem 1 sierpnia wikariuszem parafii Św. Mikołaja i Św. Franciszka Ksawerego w Otmuchowie i odwołany z funkcji wikariusza parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu
  • Ks. diakon Jędrzej Baranowski OMI – skierowany z dniem 1 lipca do pracy duszpasterskiej w parafii św. Jana Pawła II w Opolu.

Neoprezbiterzy:

  • Ks. Krzysztof Bawełkiewicz mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu.
  • Ks. Mateusz Cerkowniak mianowany wikariuszem parafii Św. Wawrzyńca w Głuchołazach.
  • Ks. Dominik Czaja mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku.
  • Ks. Wojciech Hejczyk mianowany wikariuszem parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Głubczycach.
  • Ks. Paweł Korsan mianowany wikariuszem parafii Ducha Świętego i Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu.
  • Ks. Michał Sośnik mianowany wikariuszem parafii Bożego Ciała w Oleśnie.
  • Ks. Dominik Sowa mianowany wikariuszem parafii Miłosierdzia Bożego w Prudniku.
  • Ks. Damian Wieczorek mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciborzu.

Rezydenci:

  • Ks. Krzysztof Gbur – mianowany z dniem 24 sierpnia rezydentem parafii Św. Piusa X Papieża i Św. Marii Goretti w Kędzierzynie-Koźlu.
  • Ks. Andrzej Kałuża – mianowany z dniem 24 sierpnia rezydentem parafii Św. Jana Chrzciciela w Ozimku i odwołany z funkcji rezydenta parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Opolu.
  • Ks. Józef Szpek – mianowany z dniem 1 lipca rezydentem parafii Św. Mikołaja w Krapkowicach i odwołany z funkcji rezydenta parafii Bożego Ciała w Oleśnie.
  • Ks. Krzysztof Trembecki – mianowany z dniem 24 sierpnia rezydentem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu.

Kapłani przechodzący na emeryturę:

  • Ks. Dziekan Jan Bejnar – proboszcz parafii Matki Bożej Różańcowej w Schodni.
  • Ks. Radca Edward Cichoń – proboszcz parafii Św. Wawrzyńca w Głuchołazach.
  • Ks. Dziekan Jan Czekański – proboszcz parafii Narodzenia NMP w Centawie.
  • Ks. Jan Czereda – proboszcz parafii Św. Jana Chrzciciela w Zimnicach Wielkich.    
  • Ks. Dziekan Piotr Janoszka – proboszcz parafii Św. Jana Nepomucena w Kosorowicach.
  • Ks. Prałat dr Bernard Joszko – proboszcz parafii Św. Jadwigi Śl. i Św. Jacka w Biskupicach.
  • Ks. Czesław Nowak – proboszcz parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bielicach.
  • Ks. Dziekan Henryk Wycisk – proboszcz parafii Św. Jadwigi Śląskiej w Bolesławiu.
  • Ks. Dziekan Marek Zając – proboszcz parafii Św. Jerzego w Kamienicy.
  • Ks. Dziekan Edward Zygadło – proboszcz parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grodzisku.

Zmiany w instytucjach diecezjalnych

  • Ks. Marcin Cytrycki – mianowany z dniem 1 lipca dyrektorem Drukarni i Wydawnictwa Świętego Krzyża w Opolu, przy zachowaniu dotychczasowych obowiązków proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP w Opolu Gosławicach.
  • Ks. Piotr Herok – minowany z dniem 1 września audytorem Sądu Diecezji Opolskiej.
  • Ks. Artur Juzwa – mianowany z dniem 24 sierpnia prefektem Diecezjalnej Szkoły Podstawowej i Diecezjalnego Liceum Humanistycznego w Nysie i odwołany z funkcji wikariusza Matki Bożej w Raciborzu.
  • Ks. Waldemar Klinger – odwołany z dniem 30 czerwca z funkcji dyrektora Drukarni i Wydawnictwa Świętego Krzyża w Opolu.
  • Ks. Sebastian Krzyżanowski – odwołany z dniem 30 września z funkcji kierownika Archiwum Diecezjalnego w Opolu, z zachowaniem obowiązków pracownika archiwum.
  • Ks. Wojciech Lippa – odwołany z dniem 30 września z urzędu kanclerza Kurii Diecezjalnej w Opolu oraz urzędu Wikariusza Biskupiego ds. Kultu i Dyscypliny Sakramentów, przy zachowaniu funkcji Diecezjalnego Inspektora Ochrony Danych. Nadto mianowany diecezjalnym duszpasterzem środowisk twórczych. Mianowany z dniem 1 października Diecezjalnym Kustoszem Zabytków oraz dyrektorem Muzeum Diecezjalnego w Opolu, a także ustanowiony kierownikiem Archiwum Diecezjalnego w Opolu.
  • Ks. Piotr Paweł Maniurka –  odwołany z dniem 30 września z funkcji Diecezjalnego Kustosza Zabytków, ze stanowiska dyrektora Muzeum Diecezjalnego w Opolu oraz funkcji diecezjalnego duszpasterza środowisk twórczych z zachowaniem funkcji przewodniczącego Diecezjalnej Komisji ds. Sztuki i Konserwacji Zabytków.
  • Ks. Daniel Nowak – mianowany z dniem 1 września prefektem Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu i odwołany z funkcji wikariusza parafii Św. Karola Boromeusza w Opolu.
  • Ks. Andrzej Ochman – mianowany z dniem 1 października kanclerzem Kurii Diecezjalnej w Opolu, z zachowaniem zajęć na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego.
  • Ks. Marcin Patycki – mianowany z dniem 1 września notariuszem Kurii diecezjalnej w Opolu oraz obrońcą węzła w Sądzie Diecezji Opolskiej.
  • Ks. Maciej Skóra – odwołany z dniem 30 września z funkcji notariusza Kurii Diecezjalnej w Opolu oraz urzędu Wikariusza Biskupiego ds. Kultu i Dyscypliny Sakramentów, przy zachowaniu funkcji biskupiego magistra obrzędów oraz sekretarza Diecezjalnej Komisji ds. Liturgii i Muzyki Kościelnej. Nadto powierzenie funkcji redaktora naczelnego Wiadomości Urzędowych Diecezji Opolskiej. Z dniem 1 lipca ustanowiony Penitencjarzem Kościoła Katedralnego.
  • Ks. Stanisław Zioła – mianowany z dniem 1 sierpnia dyrektorem Domu Miłosierdzia w Otmuchowie.
  • Ks. Łukasz Żaba – mianowany z dniem 1 września ojcem duchownym Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu.

Inne

  • Ks. Krzysztof Bawełkiewicz – mianowany z dniem 1 września duszpasterzem niesłyszących dla miasta Opola i jego okolic.
  • O. Tomasz Ewertowski OMI – mianowany z dniem 1 lipca diecezjalnym egzorcystą.
  • O. Arnold Gilner OFM – mianowany z dniem 1 lipca diecezjalnym egzorcystą.
  • Ks. Piotr Kutynia – mianowany z dniem 1 lipca duszpasterzem niesłyszących rejonu kluczborskiego.
  • Ks. Marcin Kleszyk – odwołany z dniem 1 lipca z funkcji wikariusza parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Raciborzu z udzieleniem rocznego urlopu.
  • Ks. Daniel Leśniak – z dniem 1 lipca mianowanym ojcem duchownym kapłanów diecezji opolskiej oraz wyznaczony do sprawowania liturgii dla osób niesłyszących w Kędzierzynie-Koźlu.
Udostępnij:

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie

SZANOWNI PAŃSTWO

Od 25 maja br. w Polsce obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Na naszym portalu używamy np. plików cookies (stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu Opowiecie.info i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych serwisu Opowiecie.info). Zgodnie z RODO dane osobowe to wszystkie informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej (w tym imię i nazwisko, czy adres zamieszkania, adres e-mail, czy adres IP, zapisywane w plikach cookies). Administratorem danych osobowych, pozyskiwanych przez portal informacyjny WWW.OPOWIECIE.INFO jest OPOWIECIE.INFO Joanna Kołodziej, ul. Sokołów 3, 46-081 Dobrzeń Wielki NIP: 7541544353, REGON: 381405173.

Zapewniamy, że wszelkie pozyskiwane dane przez portal informacyjny Opowiecie.info lub przez naszych zaufanych partnerów przetwarzamy tylko w zakresie, na jaki zezwala RODO:
– gdy jest to niezbędne do zawarcia lub wykonania umowy;
– gdy wynika to z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, np. w celu zapewnienia bezpieczeństwa usługi;
– gdy posiadamy dobrowolna zgodę użytkownika.
Odbywać się to będzie zawsze na podstawach prawnych, dopuszczalnych przez RODO.

Dane osobowe będą przetwarzane przez administratora – Blacharstwo Samochodowe Import Export Łukasz Kołodziej z siedzibą w Dobrzeniu Wielkim (zwane dalej Właścicielem), ul. Sokołów 3, 46-081 Dobrzeń Wielki, NIP: 754-13-75-270, REGON: 531127643 mogą zostać przekazane przez administratora zaufanym partnerom, którzy będą mogli je przetwarzać wyłącznie we wskazanym celu i zakresie. Zgodnie z RODO każdy z Państwa kto udzielił lub udzieli nam zgody na przetwarzanie danych osobowych, może ją w każdej chwili wycofać. Przysługuje Państwu także prawo żądania dostępu do nich, ich sprostowania lub usunięcia, prawo do ich przeniesienia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz do wniesienia skargi do organu nadzorczego – GIODO.

W związku z pełnieniem obowiązków administratora Państwa danych osobowych stosujemy zabezpieczenia oraz procedury pomagające w bezpiecznym przetwarzaniu danych, miedzy innymi: witryna i wszystkie aplikacje internetowe korzystają z bezpiecznego protokołu zabezpieczonego certyfikatem SSL.

Jeżeli wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie Waszych danych osobowych przez Blacharstwo Samochodowe Import Export Łukasz Kołodziej z siedzibą w Dobrzeniu Wielkim (zwane dalej Właścicielem), ul. Sokołów 3, 46-081 Dobrzeń Wielki, NIP: 754-13-75-270, REGON: 531127643 oraz naszych zaufanych partnerów, co związane jest z korzystaniem z treści na portalu WWW.OPOWIECIE.INFO, w celach marketingowych, analitycznych, w tym na ich przetwarzanie w plikach cookies i podobnych.  Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych jest dobrowolne.

Polityka prywatności   Polityka cookies