Artystyczna grupa Murki pomalowała wnętrza Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu przy ul. Witosa. Efektowne graffiti powstały na korytarzu w przychodni dziecięcej. Od niedawna z jej ścian na małych pacjentów spogląda m.in. świstak, niedźwiadek, krokodyl, kolorowe ptaki i wiele innych interesujących gatunków. 

– Przyjęliśmy zaproszenie szpitala z przyjemnością. To dla nas również miłe wyróżnienie. W malowaniu udział wzięło około ośmiu osób. Naszym zadaniem było przygotowanie autorskich graffiti na temat świata zwierząt – mówi Patrycja Kostyra z artystycznej grupy Murki.

– Tym bardziej się cieszymy z propozycji malowania ścian szpitala, ponieważ nasze prace są dedykowane głównie najmłodszym. Liczymy, że nasza praca sprawi im wiele radości.

Na pomysł rozweselenia ścian Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, wpadła Anna Rutkowska, szefowa Koła Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w Opolu.

– Marzyło nam się aby ta nasza poczekalnia wyglądała ładniej, a dzieciom było w niej przyjemniej. Co prawda umawiamy pacjentów na konkretną godzinę, ale zdarza się, że trzeba w tej kolejce posiedzieć chwilę dłużej… – opowiada Anna Rutkowska, inicjatorka akcji.

Prace grupy Murki powstały w poradnii dziecięcej szpitala, m.in. okulistycznej, laryngologicznej, chirurgicznej i foniatrycznej.

Zwierzęta w… Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Umieściła je tam grupa Murki! [ZDJĘCIA]

– Od dawna chcieliśmy ożywić te ściany, ale nie wiedzieliśmy, komu powierzyć wykonanie tego zadania. W końcu z pracami grupy Murki spotkałam się w mieście. Ich murale mnie zachwyciły! A fakt, że sama jestem mamą i bywałam z moimi pociechami na różnych warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie Opolskie Lamy, ułatwił mi zdobycie namiarów.

Murki z Opola, czyli pasja, ogień i zaangażowanie  

Artyści swoje graffiti malowali w sobotę od godz. 9.00 do 21.00 pod czujnym okiem… najmłodszych krytyków.

– Moje dzieci mają 5 i 9 lat. Już sam proces powstawania malunków je zachwycił. Jestem przekonana, że teraz czas w przychodni innym dzieciom również upłynie krócej i milej – podkreśla Anna Rutkowska.

– Za stoworzenie graffik jesteśmy Murkom bardzo wdzięczni. Ci artyści działają z pasją, ogniem i zaangażowaniem. Poświęcili na nasz korytarz całą sobotę i swój wolny czas.

ZOBACZ TEŻ: Grupa Murki znów upiększyła Opole. Zobacz nowe murale! [ZDJĘCIA]

Dodajmy, że grupę Murki tworzą pasjonaci sztuki graffiti – zarówno amatorzy, jak i absolwenci Wydziału Sztuki UO. Ich prace można oglądać w przestrzeni Opola już od dawna, m.in. nad kanałem Ulgi, nad Młynówką, przy ul. 1 Maja czy w Parku Nadodrzańskim.

Fot. grupa Murki/FB

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.