Niezwykle emocjonująca, 3. kolejka Suzuki 1-szej Ligi Mężczyzn zakończyła się bardzo pomyślnie dla zespołu Weegree AZS Politechnika Opolska.

Na Hali przy ul. Piastowskiej  Opolanie odnotowali swoją trzecią wygraną, tym razem nad drużyną Kociewskich Diabłów – SKS-em Starogard Gdański, nie mając za sobą żadnej porażki. Dla kibiców odbyło się wspaniałe show.

Hala Politechniki Opolskiej była w tę sobotę świadkiem imponującego show w wykonaniu gospodarzy. Drużyna Weegree AZS Politechniki Opolskiej mierząc się z przybyłym ekstraklasy SKS-em Starogard Gdański, pokonała rywala na własnym parkiecie, robiąc to jak zawsze – zespołowo. Piłka po stronie SKS-u i pierwsze punkty przez nich zdobyte dały nadzieję kibicom przybyłym na mecz ze Starogardu na wygraną swoich faworytów. Jednak to fenomenalna gra zespołowa oraz dostateczna celność przechyliły szalę wygranej na stronę Opola. Podopieczni Marcina Grygowicza, który w zeszłym sezonie pracował jako asystent w ekstraklasowym Śląsku Wrocław, rozdają ogromną liczbę asyst – średnio aż 22 na mecz.

Prowadzenie opolskich graczy utrzymywało się na poziomie 10 punktów w pierwszej połowie. Przy wyniku 41:26 trener Kociewskich Diabłów Bartosz Sarzało bierze drugi czas. Niestety, niewiele to pomogło jego podopiecznym i po chwilowym zrywie „diabłów” druga kwarta kończy się wynikiem 48:38. W szatni trener Sarzało przeanalizował błędy, wyciągnął wnioski i zmotywował swoich zawodników, którzy po przerwie wyszli na parkiet z nową energią. W zaledwie 2,5 minuty odrobili 10-cio punktową stratę, by w piątej minucie objąć prowadzenie 50:51.

Cała trzecia kwarta to wzajemne ściganie się o zdobycze punktowe. Prowadzenie przejmowała raz jedna, raz druga drużyna, nie dając się wyprzedzić na więcej niż 5 punktów. Jednakowoż początek czwartej kwarty zmroził Opolan. Zawodnicy Starogardu zwiększyli przewagę do 7 oczek, jednak zawodnicy Weegree AZS PO szybko odpowiedzieli na atak, zrównując wynik po 71. Od tego momentu, koszykarze Opola ani razu nie stracili prowadzenia, a syrena końcowa wybrzmiała, gdy na tablicy widniał wynik 89:82 dla gospodarzy.

Walka trwała aż do ostatnich sekund, gdyż aż trzech zawodników gości opuściło parkiet za pięć fauli (Ryżek, Kowalenko, Karolak). Trzema celnymi trójkami pochwalić się może Jakub Kobel (Weegree AZS PO), który w całym meczu zdobył aż 20 punktów, podobnie jak kapitan – Adam Kaczmarzyk. W drużynie przyjezdnych najwięcej punktów zanotował Szymon Ryżek – także 20 oczek.

Kolejny mecz odbędzie się już 16 października o godzinie 18:00 w hali Znicza Basket Pruszków, przy ul. Bohaterów Warszawy 4 w Pruszkowie. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do oglądania – być może – czwartego zwycięstwa opolskich koszykarzy.

Weegree AZS Politechnika Opolska 89:82 SKS Starogard Gdański Kociewskie Diabły

I kwarta – 27:18

II kwarta – 21:20

III kwarta – 18:26

IV kwarta – 23:18

Punkty:

Adam Kaczmarzyk 20 (2×3), Jakub Kobel 20 (3×3), Szymon Kiwilsza 16, Patryk Wilk 11, Paweł Krefft 8, Adam Skiba 6, Michał Jodłowski 6, Patryk Piszczatowski 2, Marcel Kapuściński, Dominik Rutkowski.

Trener: Marcin Grygowicz, asystent: Jędrzej Suda.