Zwycięstwo Gwardii z Pogonią Szczecin [RELACJA, AUDIO]Opolscy szczypiorniści z przytupem powrócili na ligowy parkiet pewnie pokonując niżej notowanych rywali z północy Polski 28:22.

Zaledwie kilka tygodni temu Gwardziści gościli w Szczecinie wygrywając mecz w ramach Pucharu Polski, aż 40:30. Trener Rafał Kuptel studził jednak optymizm przypominając, że do składu szczecinian na ten mecz wraca kilku zawodników, których poprzednio brakowało.

– mówi Rafał Kuptel.

Pierwsze 10 minut pojedynku, faktycznie zwiastowało wyrównaną walkę, jednak wtedy opolskiej publiczności przypomniał o sobie niezawodny Adam Malcher, który nie dał się pokonać przez kolejne 8 minut. W tym czasie pod szczecińską bramką niezwykle skuteczny był Jędrzej Zieniewicz, który w zaledwie 60 sekund trzykrotnie pokonał bramkarza Pogoni i Gwardia prowadziła 7:3.

Od tego momentu, kilkubramkowa przewaga nie była ani przez moment zagrożona. Pogoń miała duże problemy ze sforsowaniem defensywy rywali, czego nie można powiedzieć o opolanach. Kika skutecznych akcji z kołowym – Mateuszem Jankowskim – pozwoliło Gwardii jeszcze powiększyć przewagę, dzięki czemu po pierwszych 30 minutach prowadzili 17:11.

– przyznaje Jędrzej Zieniewicz, zawodnik Gwardii.

Po przerwie oba zespoły, były wyraźnie mniej skuteczne i popełniały więcej błędów. Dość powiedzieć, że po obiecującym początku, w którym Gwardziści zdobyli 5 bramek, następnie przez blisko 7 minut nie potrafili pokonać Sebastiana Zapory. Po stronie rywali szalał, nowy nabytek szczecinian, Ukrainiec, Dmytro Horiha, jednak jego wysiłki nie przynosiły rezultatu w postaci zniwelowania strat. W ostatnich minutach, ciężar zdobywania bramek dla opolskiego zespołu, wziął na siebie Patryk Mauer i po końcowej syrenie na tablicy wyników widniało 28:22 dla miejscowych.

– podsumowuje Piotr Frelek, trener Pogoni Szczecin.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został rozgrywający Gwardii Jędrzej Zieniewicz, który siedmiokrotnie pokonał bramkarza rywali.

Po piętnastu ligowych kolejkach opolscy szczypiorniści zajmują 5. miejsce w tabeli. Kolejny mecz podopieczni trenera Rafała Kuptela rozegrają w sobotę (2.02) w Piotrkowie Trybunalskim z tamtejszym Piotrkowianinem. Do Stegu Areny natomiast wrócą tydzień później goszcząc MMTS Kwidzyn.

Gwardia Opole – Pogoń Szczecin 28-22 (17-11)

Gwardia: Malcher, Zembrzycki, Skrzypczyk – Lemaniak (2), Siwak, Zarzycki (1), Klimków (1), Zieniewicz (7), Jankowski (6), Zadura (1), Mauer (6), Milewski (3), Morawski (1), Skraburski. Trener: Rafał Kuptel.

Pogoń: Zapora, Teterycz – Wąsowski (3), Horiha (6), Krupa (2), Bosy (1), Jońca, Jedziniak, Krysiak (2), Matuszak (1), Rybski (3), Miłek, Zaremba (1), Fedeńczak (3). Trener: Piotr Frelek.