Z wielkim smutkiem przekazujemy informację o śmierci Wiktora Spisli –  artysty ludowego, członka grupy teatralnej „PanTaŁyk” działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim. 

Wiktor Spisla od ponad dziesięciu lat brał udział w różnych konkursach i przeglądach organizowanych dla śpiewaków ludowych, zdobywając na nich dyplomy i wyróżnienia. Wykonawca pieśni ludowych ze Śląska Opolskiego: okolic Chróścic – gdzie mieszkał, oraz Siołkowic, Popielowa i Dobrzenia Wielkiego. Były to ballady, kolędy i pastorałki oraz pieśni: rekruckie, miłosne, gospodarskie. Pasjonował się teatrem amatorskim i ludowym. Był laureatem X Festiwalu Śpiewaków i Kapel Ludowych. 27 listopada br. wystąpił ostatni raz na scenie GOK-u.

Ostatni raz widziałem Pana Wiktora na scenie GOK-u w listopadzie tego roku. Nic nie zapowiadało tej smutnej wiadomości, która dzisiaj do nas dotarła. Nasza społeczność straciła człowieka, który ukochał sztukę ludową i był jej wielkim propagatorem. Rodzinie, bliskim i przyjaciołom Pana Wiktora składam wyrazy głębokiego współczucia – napisał Piotr Szlapa, wójt gminy Dobrzeń Wielki.

Rodzinie oraz przyjaciołom Pana Wiktora składamy wyrazy głębokiego współczucia – Redakcja Opowiecie.info

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie