1. liga: Odra Opole nie dała szans Garbarni Kraków [ZDJĘCIA]

© Tomasz Chabior

Zaledwie 19 minut pierwszej połowy zajęło opolanom strzelenie trzech bramek, które zdecydowały o zwycięstwie Odry w meczu przeciwko Garbarni Kraków.

O wielkich emocjach trudno jednak mówić. Poza trzema bramkami w wykonaniu niebiesko-czerwonych i zmarnowanym przez krakowian rzucie karnym kibice nie zobaczyli niczego spektakularnego.

Pierwsza połowa w pełni należała do opolan. Zaledwie 18 minut zajęło im otworzenie wyniku. Po dośrodkowaniu z lewej strony w polu karnym do piłki wyskoczył Skrzypczak i w stylu kung-fu wbił piłkę do bramki.

Pięć minut później ten sam zawodnik wywalczył dla Odry rzut karny. W polu karnym sfaulował go Nieśmiałowski, a do „wapna” podszedł Janus. Kapitan nie dał szans Cabajowi eleganckim uderzeniem w górny róg bramki.

W 37. min opolscy pierwszoligowcy prowadzili już 3:0. Tym razem dośrodkowanie w polu karnym wykorzystał Janus i czystym uderzeniem z woleja pokonał bramkarza po raz drugi.

Przed przerwą Odra próbowała jeszcze powiększyć swoje prowadzenie, ale brakowało jej skuteczności. Pierwszą część meczu zakończył niski strzał zza „szesnastki”, ale na posterunku był Cabaj.

W drugiej połowie Odra oddała inicjatywę Garbarni. Krakowianie wielokrotnie próbowali sforsować opolską bramkę, ale albo zatrzymywali ich defensorzy lub bramkarz, albo brakowało im celności.

Apogeum rozregulowanych celowników dotknęło piłkarzy Garbarni w 64. min. Po faulu w „szesnastce” Baranowskiego Łukasz Bednarek podyktował rzut karny. Podszedł do niego Nowak, który trafił jednak obok słupka.

Odra Opole – Garbarnia Kraków 3:0 (3:0)

Odra: Szromnik – Niziołek (81. Rybicki), Janus (kpt.), Mikinić (54. Czyżycki), Moder, Habusta, Winiarczyk, Baranowski, Bodzioch, Janasik, Skrzypczak (71. Martin). Trener: Mariusz Rumek.

Garbarnia: Cabaj – Czekaj, Masiuda, Krykun, Garzeł, Kostrubała (kpt.), Kiebzak (73. Wójcik), Nowak, Nieśmiałowski, Wrześniewski (42. Kobusiński), Węsierski (46. Wróbel). Trener: Mirosław Hajdo.

Bramki: 18. Skrzypczak, 23. Janus (karny), 37. Janus

Żółte kartki: 68. Baranowski

Sędziował: Łukasz Bednarek

Widzów: 1 152