Jak edukować, by inspirować do rozwoju? Co zrobić, by uczenie było ciekawe? Zastanawiasz się, jak wyjść na wprost nowym wyzwaniom w szybko zmieniającej się rzeczywistości, w wychowaniu dziecka, w oświacie?

W Opolu od ponad trzech lat odbywa się inicjatywa pod nazwą „Edukacyjne Inspiracje”. Kolejna odsłona w marcu. Tym razem pretekstem będzie krótki film o Summer Hill, czyli o najstarszej szkole demokratycznej i wolnościowej na świecie, oraz rozmowa m.in. z Dominiką Hofman-Kozłowską, która o tej placówce napisała pracę doktorską. Na spotkanie dotrze także Edyta Zawiązalec, która edukuje w placówce tego typu w Polsce, kKonkretnie w Gliwicach.

Spotkanie moderował będzie Piotr Koziol, prezes Fundacji Kwitnące Talenty. Po części inspiracyjnej przewidziana jest moderowana dyskusja i udział w niej może wziąć każda osoba zainteresowana. Cechą charakterystyczną tej szkoły jest brak przymusu uczenia się i uczęszczania na lekcje. Instytucja opiera się na samorządności uczniów i nauczycieli. Bardzo ważnym aspektem w szkole jest nauka przez zabawę. Ostatnio w tym obszarze inspirował Andre Stern, światowej sławy edukator, który nigdy nie chodził do szkoły. Edukuje głównie nauczycieli i rodziców.

Do kogo jest to inicjatywa?

Dla wszystkich, którym edukacja jest bliska. Rodziców, nauczycieli, dziadków, młodzieży, pracowników oświaty, trenerów i wszystkich zainteresowanych.

Co z dziećmi?

Na spotkanie zapraszamy także dzieci. Będzie przygotowana przestrzeń do zabawy, by najmłodsi też mieli wybór i mogli zdecydować, w którym miejscu chcą spędzić czas. Bawić się, słuchać, dyskutować? To autentyczna odpowiedź na potrzeby w zgodzie z przesłaniem spotkania.

Kiedy i gdzie?

Edukacyjne Inspiracje odbędą się w Opolu przy ul. Piastowskiej 14 w Sali Sejmiku Urzędu Marszałkowskiego (na tzw. Ostrówku) w sobotę w samo południe, czyli 17 marca o godzinie 12:00. Planowany czas inicjatywy to około dwie godziny. Wydarzenie jest bezpłatne. Ta wiosenna inicjatywa będzie składała się z czterech odsłon. Więcej informacji o wydarzeniu oraz o kolejnych odsłonach projektu na fanpejdżu Edukacyjne Inspiracje.

Kto zaprasza?

Organizatorem inicjatywy jest Fundacja Kwitnące Talenty, która od sześciu lat wspiera dzieci, młodzież i dorosłych w uwalnianiu talentów. W ramach działań fundacji zostało uwolnionych 1189 talentów, uzdolnień osób, które dziś są spełnione. Społeczność fundacji wierzy, że wszyscy ludzie mają talenty, dlatego stara się działać inaczej niż inni. Działania polegają na uwalnianiu talentów w sposób inspirujący, dopasowany do indywidualnych potrzeb, w przyjaznym klimacie, z szacunkiem i w zaufaniu.

Zapisy na stronie: www.edukacyjneinspiracje.evenea.pl

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://web.facebook.com/events/193518031235204

Udostępnij:

O Autorze

Wyłączono komentarze