© archiwum

Mariusz Rumak został nowym trenerem Odry Opole. Kontrakt podpisany ze szkoleniowcem Lecha Poznań i Bruk-Bet Termalici Niecieczy obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku.

40-letni trener zastąpił zwolnionego po pasmie porażek Mirosława Smyłę. Odra po rundzie jesiennej była wiceliderem Nice 1. ligi, ale wiosną grała już ow wiele gorzej spadając na 10. miejsce.

Podczas dwóch ostatnich spotkań szkoleniowca zastępował Piotr Plewnia. Wówczas niebiesko-czerwoni najpierw przegrali 2:4 ze Stomilem Olsztyn, a później przełamali się pokonując 2:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Mariusz Rumak w swojej karierze prowadził już zespoły z Ekstraklasy – Bruk-Bet Termalicę Nieciecza, Śląska Wrocław oraz Lecha Poznań, z którym dwukrotnie zdobywał wicemistrzostwo Polski. Szkoleniowiec trenował również Zawiszę Bydgoszcz.

Od września 2017 roku, gdy zakończyła się jego współpraca z drużyną z Niecieczy, Rumak pozostawał bezrobotny. Teraz zadebiutuje jako szkoleniowiec Odry w piątkowym meczu przeciwko Ruchowi Chorzów, który zostanie rozegrany przed opolską publicznością.

Udostępnij:

O Autorze

Redaktor, dziennikarz, fotoreporter.

Wyłączono komentarze