Odra Opole uległa u siebie Podbeskidziu Bielsko-Biała [ZDJĘCIA]

© Tomasz Chabior

Odra Opole przegrała dała się ograć na własnym stadionie przygrywając z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:1.

W pierwszej połowie dominowała gra w środku pola. Jednak – jak po meczu stwierdził szkoleniowiec Podbeskidzia Krzysztof Brede – mecz cieszył oko kibica niuansami taktycznymi i wysokim poziomem gry wedle ustalonych w szatni założeń.

Przed przerwą oko kibica wiele razy jednak cierpiało. Najpierw do bramki bielszczan nie zdołali trafić kolejno Ivan Martin, Jakub Moder i Paweł Baranowski, a później strzał z dystansu Kacpra Kostorza oddany na opolską bramkę zakończył się trafieniem w poprzeczkę.

Rasowe „pudła” kibice na stadionie Odry zobaczyli w 34. i 36. min. Najpierw – dobijając strzał Modera – do pustej bramki z 12 metrów nie trafił Mariusz Rybicki. Natomiast dwie minuty później koszmarnie chybił piłkarz Podbeskidzia – znów Kostorz, który po minięciu bramkarza miał przed sobą pustą bramkę, ale – trudno powiedzieć dlaczego – posłał w poprzek boiska.

Choć na kwadrans przed końcem meczu najbardziej prawdopodobny wydawał się być remis, spotkanie w 77. min rozstrzygnął Roberto Gandara Gonzales. Hiszpan wykorzystał panujące po dośrodkowaniu z lewej strony zamieszanie w „szesnastce” gospodarzy i strzałem z bliska pokonał strzegącego bramki Odry Michała Szromnika.

Opolanie za wszelką cenę chcieli doprowadzić do remisu, ale ta sztuka nie udawała się żadnemu z nich. Z główki chybił Ivan Martin i tą samą techniką do bramki nie trafił także Rybicki. Skuteczne nie okazały się być również stałe fragmenty gry. Odra nie zdołała uratować się przed porażką i przegrała 0:1.

Odra Opole – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:0)

Bramki: 77. Roberto Gandara Gonzales

Odra: Szromnik – Niziołek (81. Skrzypczak), Janus (kpt., 78. Mikinić), Moder (73. Bonecki), Rybicki, Paraiba, Baranowski, Bodzioch, Janasik, Czyżycki, Gomez. Trener: Mariusz Rumak.

Podbeskidzie: Fabisiak – Modelski, Wiktorski, Sierpina (kpt.), Gonzales (78. Bąk), Rzuchowski, Sabala, Kostorz, Bougaidis, Rakowski. Olesky. Trener: Krzysztof Brede.

Żółte kartki: 91. Czyżycki – 66. Roberto Gandara Gonzales, 70. Rakowski, 84. Rzuchowski, 88. Fabisiak, 90. Bąk, 90. Bąk

Czerwone kartki: 90. Bąk (dwie żółte kartki)

Sędziował: Mateusz Złotnicki

Widzów: 1 239