Odra Opole wraca po dwutygodniowej przerwie. W piątek zagra u siebie

© Tomasz Chabior

Po dwóch tygodniach przerwy Odra Opole wraca do rywalizacji w 1. lidze. Niebiesko-czerwoni w piątek o 19:00 ugoszczą przy Oleskiej spadkowicza z Ekstraklasy – Bruk Bet Termalicę Nieciecza.

Dwutygodniowa przerwa w terminarzu opolskiego pierwszoligowca spowodowana była powołaniami Serafina Szoty i Jakuba Modera do reprezentacji Polski U-20. Biało-czerwoni rozegrali dwa mecze zaliczane do cyklu Elite League i oba przegrali. Najpierw ulegli Włochom 0:3, a później Szwajcarom 0:1. Szota w obu spotkaniach wystąpił jako kapitan.

Dla reszty piłkarzy Odry przerwa od rywalizacji ligowej nie oznaczała jednak przerwy od jakichkolwiek meczów. Drużyna z Opola zagrała bowiem sparing przeciwko Lechowi Poznań, z którym przegrała 1:4.

Powrót do ligowych zmagań niebiesko-czerwonych czeka w piątek o 19:00. Zmierzą się wówczas z ostatnim w tabeli Bruk Betem Termalicą Nieciecza.

Spadkowicz z Ekstraklasy w nowym sezonie gra fatalnie. Spośród ośmiu rozegranych jak dotąd meczów tylko jeden wygrał, dwa zremisował i aż pięć przegrał. Do jedenastej w tabeli Odry traci 6 punktów, a przy panującym „ścisku” to przepaść.

Natomiast pozycja w środku tabeli opolan w pełni oddaje zrównoważone rezultaty osiągane od początku sezonu: po trzy zwycięstwa i porażki oraz dwa remisy.