Zespół z powiatu opolskiego nowym liderem 4. ligi! [PODSUMOWANIE 16. KOLEJKI]

Piłkarze Małejpanwi Ozimek w swoich tradycyjnych, pomarańczowych strojach   © Tomasz Chabior

Małapanew Ozimek wyprzedziła Polonię Głubczyce i została nowym liderem 4. ligi. Drużynie z Ozimka pomógł w tym inny zespół z powiatu opolskiego – Skalnik Gracze, który pokonał Polonię nie pozwalając jej zdobyć nawet jednego punktu.

Małapanew 2-0 prowadziła już po niecałym kwadransie. Najpierw – w 7. minucie – bramkarza Pogoni pokonał Bartosz Grześkiewicz, a 7 minut później prowadzenie zespołu z Ozimka powiększył Karol Wanat. Korzystny wynik drużyna znad Małej Panwi utrzymała do końca meczu, a po końcowym gwizdku została nowym liderem 4. ligi z dwupunktową przewagą nad drugimi głubczyczanami.

Ozimczanie nie zdołaliby jednak wyprzedzić Polonii Głubczyce, gdyby ta nie przegrała w meczu rozgrywanym dwie godziny wcześniej w Graczach. Piłkarze Skalnika – choć do przerwy przegrywali 0-1 – w drugiej połowie odwrócili losy spotkania i wygrali 2-1.

Pozostali czwartoligowcy z powiatu opolskiego pierwszego wiosennego meczu ligowego nie mogą zaliczyć do udanych. Noga dość wyraźnie omsknęła się Swornicy Czarnowąsy, która dała się ograć przed własną publicznością 1-5 Unii Krapkowice. Mniejszy wymiar kary spotkał TOR Dobrzeń Wielki i Victorię Chróścice. Oba zespoły przegrały 0-1 – TOR w Gogolinie, a Victoria u siebie przeciwko Startowi Namysłów.

W 16. kolejce odbyły się jeszcze trzy inne mecze. W jednym z nich Piast Strzelce Opolskie zrewanżował się Polonii Nysa za przegraną 0-2 w ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski. Strzelczanie w pierwszym meczu rundy wiosennej pokonali nysan również 2-0. Oprócz tego OKS Olesno wygrał 3-0 w Większycach, a LZS Starowice bezbramkowo zremisował u siebie z Chemikiem Kędzierzyn-Koźle.