Wśród 576 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych 19 jest z województwa opolskiego.

Zakażenia w regionie:

Pow. kędzierzyńsko-kozielski

Koronawirusa potwierdzono u pięciu kobiet i trzech mężczyzn. Jedna z pań jest w wieku senioralnym, pozostałe w sile wieku. Wśród mężczyzn zakażony jest senior, mężczyzn w średnim wieku oraz w sile wieku. Stan wszystkich ww. osób jest dobry, zakazili się lokalnie.

I jeszcze kobieta w wieku senioralnym. Przebywa w kwarantannie domowej, zakaziła się lokalnie.

Pow. strzelecki

Mężczyzna w wieku senioralnym i kobieta w wieku średnim. Oboje przebywają w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu. Ich stan jest dobry, zakazili się lokalnie.

A także mężczyzna w średnim wieku. Przebywa w kwarantannie domowej, zakaził się lokalnie.

Pow. namysłowski

Kobieta w sile wieku – na tę chwilę brak pozostałych danych o pacjentce.

Pow. krapkowicki

Kobieta w średnim wieku – na tę chwilę brak pozostałych danych o pacjentce.

Pow. brzeski

Kobieta w średnim wieku, przebywa w placówce medycznej na Dolnym Śląsku. Jej stan jest dobry, zakaziła się lokalnie.

Pow. kluczborski

Mężczyzna w średnim wieku. Przebywa w kwarantannie domowej, jego stan jest dobry. Zakaził się lokalnie.

Pow. głubczycki

Mężczyzna w wieku senioralnym, który przebywa aktualnie w kwarantannie domowej.  Jego stan jest dobry, zakaził się lokalnie.

Pow. prudnicki

Kobieta w średnim wieku, która zakaziła się lokalnie. Jej stan jest dobry, przebywa w kwarantannie domowej.

Opole

Mężczyzna w wieku senioralnym. Przebywa w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu, jest w dobrym stanie. Zakaził się lokalnie.

Pozostałe potwierdzone przypadki dotyczą:06.06.2020 Tylko w KWK Zofiówka 346 zakażeń. Dużo na Opolszczyźnie. W kraju zmarło 16 osób

 

351 osób z woj. śląskiego (z czego 346 KWK Zofiówka),
62 osób z woj. łódzkiego,
47 osób z woj. mazowieckiego,
40 osób z woj. wielkopolskiego,
22 osób z woj. małopolskiego,
20 osób z woj. dolnośląskiego,
4 osób z woj. podlaskiego.
4 osób z woj. pomorskiego,
3 osób z woj. lubelskiego,
3 osób z woj. świętokrzyskiego,
1 osoby z woj. podkarpackiego,

 

Informujemy o śmierci 16 osób zakażonych koronawirusem: 82-letniej kobiety w Łańcucie, 80-letniej kobiety w Tychach, 93-letniej kobiety w Bielsku-Białej, 74-letniego mężczyzny w Gliwicach, 75-letniego mężczyzny i 73-letniej kobiety w Poznaniu, 80-letniej kobiety w Starachowicach, 74-letniego mężczyzny w Kozienicach, dwóch kobiet 83 i 90-letniej oraz 99-letniego mężczyzny w Warszawie, 84-letniego mieszkańca woj. łódzkiego w Warszawie, 66-letniej kobiety w Puławach, 77-letniego mężczyzny w Wolicy, dwóch mężczyzn: 87 i 80-letniego w Zgierzu. Większość osób miała choroby współistniejące.

➡️ Liczba zakażonych koronawirusem: 2️⃣5️⃣ 9️⃣8️⃣6️⃣/1 153 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

06.06.2020 Tylko w KWK Zofiówka 346 zakażeń. Dużo na Opolszczyźnie. W kraju zmarło 16 osób 06.06.2020 Tylko w KWK Zofiówka 346 zakażeń. Dużo na Opolszczyźnie. W kraju zmarło 16 osób 06.06.2020 Tylko w KWK Zofiówka 346 zakażeń. Dużo na Opolszczyźnie. W kraju zmarło 16 osób

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.