Nowy rok szkolny 2023/2024 w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Dzierżona w Karłowicach przywitało 114. uczniów, w tym 24. pierwszoklasistów. Uroczyste rozpoczęcie roku odbyło się w poniedziałek (4 września) w sali gimnastycznej szkoły.

O godz. 7:30 w sali gimnastycznej PSP Karłowice zebrali się nauczyciele, uczniowie i rodzice, aby wspólnie rozpocząć nowy rok szkolny. Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” głos przejęła p. dyrektor –Elżbieta Górka, która serdecznie powitała wszystkich zebranych, życząc im owocnej pracy i nauki w nowym roku szkolnym.

– Od dłuższego czasu nie mieliśmy tak licznej pierwszej klasy, bo do tej pory były one mniejsze. Jednak nie jest to dużym wyzwaniem, bo klasa będzie pod opieką doświadczonej wychowawczyni p. Ireny Popiel. Tak że tutaj bez problemu sobie poradzimy – mówiła Elżbieta Górka, dyrektorka PSP Karłowice. – Poza tym cieszę się, że udało mi się skompletować całą załogę nauczycieli, jest w komplecie rada pedagogiczna, jest również zorganizowana pomoc pedagogiczna i psychologiczna. Trzeba też  przyznać, że dzieci są nieco inne niż kiedyś, bo świat się zmienia i jest po prostu inaczej. Tak samo jeśli chodzi o wykorzystanie komputerów, laptopów  i telefonów komórkowych, bo to wszystko bardzo szybko się rozwija.

Jednym z ważniejszych punktów apelu było przywitanie pierwszoklasistów, dla których dzień rozpoczęcia tego roku szkolnego jest początkiem nowej szkolnej przygody.  24. pierwszoklasistów złożyło uroczyste ślubowanie: „Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swej klasy i szkoły. Będę uczyć się pilnie, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy dorosnę. Będę się starał być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.

@opowiecie.info Nowy rok szkolny 2023/2024 w PSP Karłowice przywitało 114. uczniów, w tym 24. pierwszoklasistów. Uroczyste rozpoczęcie roku odbyło się 4 września w sali gimnastycznej szkoły. 📖📝 #szkola #uczniowie #uczen #edukacja #nauka #rozpoczecierokuszkolnego #gminapopielow ♬ Back to School – Vin Music

Po ślubowaniu pierwszoklasiści zostali oficjalnie pasowani na uczniów. Otrzymali dyplomy i rożki obfitości (tyty), które z pewnością umiliły im pierwsze chwile w szkolnych murach – Troszkę się dzisiaj stresuję, ale cieszę się, że idę do szkoły. Wszystko mi się podoba i mam też bardzo fajną tytę – mówiła Iga, uczennica 1. klasy.

Jak zawsze nowy rok szkolny stawia nowe wyzwania, z którymi należy się zmierzyć oraz nowe cele, które warto byłoby zrealizować. Pomimo tego jednak sporo szkolnych spraw i obowiązków nie ulega zmianie, co nie oznacza, że są one mniej ważne.

– Będziemy starać się rozwiązywać różne przypadki wychowawcze, pomagać rodzicom i wspólnie integrować środowisko szkolne – zaznaczała Elżbieta Górka. – Zawsze na sercu leżą nam również przygotowania do egzaminu ósmoklasisty. W tym roku nie wypadł on źle, a w ubiegłym nawet bardzo dobrze. Już któryś rok z rzędu mamy wysokie wyniki, często ponadkrajowe, z języka niemieckiego, gdzie w naszej szkole nie ma w ogóle mniejszości niemieckiej. Tak że tutaj też się niezmiernie cieszymy.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.